Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Uživatelé Linuxu, @Boltgolt a @Nickforallnl, by rádi funkční Skype pod Linuxem. Poněvadž Microsoft Skype pod Linuxem ignoruje, rozhodli se vytvořit stránku Dear Skype/Microsoft a zmínit ji na redditu. Tím rozpoutali bouřlivou diskusi.
Tiskni
Sdílej:
return 4;
Nebo podpora ALSA, abych nemusel provozovat chroot s Ubuntu a pulseaudio.
Někdo někde udělal wrapper, který překládá PA API na libasound2, ale přes něj se mi Skype moc nepovedlo rozchodit. Nemluvě o ~250MB i686 závislostech.
A on tu věc fakt někdo na Linuxu chce? Google Hangouts jsou asi tak o deset řádů lepší v každém ohledu, když už vybíráme z uzavřených centralizovaných řešení, pročež motivaci pro Skype příliš nechápu. Že to spousta lidí stále používá, to mi nepřipadá jako přesvědčivý argument. Když se někdo zeptá, jestli mi může zavolat Skypem, odpověď je, že Skypem sice ne, ale přes Hangouts rozhodně ano. Žádný problém. A pokud je to pro někoho nepřekonatelný problém, pak je vlastně otázka, jestli s ním vůbec stojí za to komunikovat.
Pokud na konfrontaci tohoto typu někdy dojde, je čas změnit šéfa.
Už to funguje pod linuxom? Keď som to skúšal naposledy nemalo to linuxového klienta a volať sa s tým nedalo. Vlastne ani písať sa cez to poriadne nedalo lebo notifikácie fungujú ako chcú, chodí to kde chce kľude aj na zariadenie ktoré už niekoľko rokov neexistuje, hlavne, že ho stále ukazuje ako pripojené.
FUD.
Samozřejmě, že to funguje pod Linuxem.
Jestli to myslíš tak, že Skype je víc otevřený NSA a totalitním neřádům všeho druhu, tak s tím bych klidně i souhlasil.
Kdybych měl na výběr mezi Skypem (který teď už na Linuxu v podstatě nefunguje, je de facto nezabezpečený (protože má v sobě zadní vrátka; kdo tvrdí opak, nechť ukáže zdroják a build systém) a neumí pořádně ani videokonferenci s více účastníky) a Hangouts (u kterých žádný z uvedených nedostatků není), vyberu si Hangouts.
Napadnutelnost Skypu různými úřady bez většího úsilí je už dlouho známý problém. Na základě těchto speciálních vlastností Skypu byl kdysi zatčený například Tomáš Pitr. Dlužno zdůraznit, že Skype, ať už ho tehdy vlastnil kdokoliv, neměl žádnou zákonnou povinnost dělat někomu odposlech. Leč stalo se.
Absolutně nechápu, jak vůbec někdo může uvažovat o Skype pro nějakou firemní komunikaci. To už dnes neexistuje nic takového jako obchodní tajemství nebo alespoň ochrana osobních údajů?
protože má v sobě zadní vrátka; kdo tvrdí opak, nechť ukáže zdroják a build systémJak se dá pomocí zdrojáku a buildsystému ukázat, že něco nemá zadní vrátka? Proč byl v software s volně dostupnými zdrojáky 24 let shellshock?
Na základě těchto speciálních vlastností Skypu byl kdysi zatčený například Tomáš Pitr.Já jsem to pochopil tak, že mu do počítače nainstalovali něco jako HackingTeam RCS, a nahrávali přímo mikrofonní vstup.