Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Vzhledem k záplavě spamu v diskuzních fórech jsme byli nuceni dočasně zrušit možnost anonymních komentářů. Opatření bude trvat jen do nasazení antispamového řešení. Děkujeme za pochopení.
Tiskni
Sdílej:
- bol by tu kopec nepouzivanych uctov zalozenych len koli jednomu dotazuAspon by si mnohi rozmysleli, ci sa idu registrovat, alebo radsej pouziju google. Kto stravi N hodin riesenim problemu sa pokojne za par minut zaregistruje v nadeji, ze moze polozit otazku skusenej komunite pouzivatelov.
Obecně jsem spíše pro to, aby mohli dotazy klást i neregistrovaní. Ale pokud bych si měl vybrat mezi spamem v diskusích a diskusemi jen pro přihlášené, pak raději to druhé. Navíc nejde jen o spam, ale třeba také o stupidní komentáře (např. zde jyrki a cronin) - a s těmi ani antispam nepohne.
A pokud se na to "z vysoka" ten, kdo se ptá… pak asi tu radu zase tak nutně nepotřeboval…To nemusi byt vzdy pravda
Navíc nejde jen o spam, ale třeba také o stupidní komentáře (např. zde jyrki a cronin) - a s těmi ani antispam nepohne.Aaaa, panom Linuxakom zas stupil niekto na kurie oko a ukazal, ze existuje aj svet mimo Linuxu a ze dokonca v nom nieco moze byt lepsie podporovane a moze lepsie fungovat.
šmahem odsoudíte Linux jako celek a prohlásíte, že cokoli jiného je automaticky lepší (ve všem).Rozhodne nie "ve všem", ale vo vhodnosti pre Oracle. Kto sleduje porovnavcie testy okolo databazy Oracle, vie o com hovorim: pre Oracle 10 jednoznacne vitazi Solaris. V com mate pravdu, ze formulacia pouzita v zmienenom prispevku, nebola vhodna. Bola myslena polovazne-polozartom. Podobne metaforicke vyjadrenia si nabuduce odpustim; dal som sa strhnut predchadzajucim prispevkom k neprimeranemu vyjadreniu svojho nazoru na niektore vlastnosti Linuxu, ktore tu nebudem dalej rozoberat.
Taky s tím bojujeme a proto hledám inspiraci.