abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965

    Intel vydal open source 2D Xorg a DRI 3D driver pre svoju novú integrovanú grafiku v 965 Express chipsete. Viac podrobností na IntelLinuxGraphics.org.

    9.8.2006 21:49 | pzad | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    9.8.2006 22:55 bman | skóre: 22 | blog: dristy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    toto je podla vas klasicky i810 driver, alebo nejaky novy driver od intelu? lebo pise, ze to podporuje aj starsie chipsety, ale mne to pripada ako klasicka i810 s pridanou podporou i965...
    pol128 avatar 9.8.2006 23:21 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    čiže je to i810 s podporou všetkého? tak to je ok. asi si budem kupovať gfx karty od intelu. a ešte pár radeonov 7500. propriertárne ovládače sú zlo...
    10.8.2006 07:21 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Nejspíš máš pravdu - spustili web, přidali do driveru podporu nových čipů. Na Phoronixu vyšla zprávička, je tam odkaz na fórum.
    Math, as Barbie says, is hard.
    10.8.2006 08:32 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Do 2D driveru dodali podporu, 3D driver je uplne novy. Len ma mierne zaraza, ze ten 3D driver otvara libku intel_hal.so (od ktorej zdrojaky nie su), ale zda sa ze ten driver pojde aj bez nej (aspon zo zdrojakov to tak vypada).
    10.8.2006 09:15 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    jsem tomu rad, prave si kupuju notebook s timhle chipsetem a mel jsem na vyber mezi GK od intelu a nvidie. zvolil jsem intel a vidim ze jsem neudelal vubec spatne... jupííí
    never use rm after eight
    stulda avatar 10.8.2006 09:35 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Aby si nebyl potom nemile prekvapenej vykonem tech ovladacu.
    10.8.2006 10:22 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    A předevšim "karty" samotný.
    10.8.2006 10:33 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Ja osobne hram len jednu hru (ET) a pokial pojde 800x600 v najnizsich detailoch, tak by mi to stacilo.
    stulda avatar 10.8.2006 11:55 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Karta jako takova je relativne vykonna, ovsem linuxove ovladace zdaleka nedosahuji vykonu ovladacu z windows.
    10.8.2006 10:53 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    o extra vykon tolik nejde - hlavne o bezproblemovy chod i s druhym monitorem

    na hry mam domaci pocitac s poradnou grafikou, notebook je na praci ;-)
    never use rm after eight
    10.8.2006 10:56 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    reknu to takhle: pokud na tom bude behat XGL v rozliseni 1920x1200 tak sem spokojenej ;-) (a to verim ze bude)
    never use rm after eight
    andree avatar 10.8.2006 11:07 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    ale figu na pracu :) ja mam notas aj na hry a nestazujem sa, vykon (graficky aj procesorovy) ma dostacujuci, dokonca vacsi ako vacsina pocitacov s ktorymi inak pracujem v praci, doma a v skole
    10.8.2006 11:16 bman | skóre: 22 | blog: dristy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    no a uz ho niekto skusal? ved to podporuje aj starsie chipsety... ak ma prerobene GL tak ten 3D vykon by mohol stupnut (neviem ale mne sa zda 3D dost pomalsie oproti Windowsu)...
    10.8.2006 13:07 Nicco | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Vyvojovy tim tvori 90% Cinanov, znamena to nieco?
    10.8.2006 13:17 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Ne, jen to ze je jich moc a jsou levni...
    DjAARA avatar 10.8.2006 14:13 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Tak podobne hlasky slychavam v praci od manazeru take - kdyz oni jsou tak levni :-S. Ale ze jim vsechno trva 4x dyl, to uz nikdo nevidi ...
    10.8.2006 15:03 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Offshore outsourcing má jeden pěknej glitch: Pokud něco takového provedete a nakonec se ukáže, že ti Indové nefungujou, hádejte, jestli se vám podaří přesvědčit bývalé zaměstnance, že k vám mohou zase jít radostně pracovat... :-D Ztráta důvěry je sfiňa... ;-)
    10.8.2006 15:07 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    ... jestli se vám podaří přesvědčit bývalé zaměstnance, že k vám mohou zase jít radostně pracovat ...
    Nemluvě o tom, že i kdyby se nakrásně vrátili, určitě nebudou ochotni pracovat za stejných finančních a jiných podmínek, jako předtím :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    10.8.2006 21:50 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DRI ovladač pre integrovanú grafiku Intel 965
    Muzou to byt levni a kvalitni zamestnanci- zalezi na tom, jaky vyber manazer zodpovedny za lidske zdroje v te ci one firme provede.Nechci hned odsuzovat ty lidi, ze jsou k nicemu jen proto ze jsou to Cinani nebo Indove - Intel jiste vi,proc je najima... A pokud nejsou k dispozici jine lidske zdroje, budeme muset 4x dele pockat na nove ovladace, nebo se ucit a ucit a pak jit k Intelu :-D
    11.3.2007 16:19 Lad
    Rozbalit Rozbalit vše install
    Vedel by my niekto poradiť ako nainstalujem ten driver na IntelLinuxGraphics.org. bolo iba nejake $ git-clone git://anongit.freedesktop.org/git/mesa/mesa vie my stim niekto poradiť prosím

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.