Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
V souvislosti s různými ochranami audiovizuálního obsahu často slýcháme, že není pod Linuxem možné legálně přehrát ani DVD. To však už čtrnáct dní neplatí. TurboLinux totiž ve spolupráci s firmou Cyberlink zařadil do své distribuce jejich software na přehrávání DVD. Přehrávač je samozřejmě closed-source. Více se dočtete v článku na Linux DevCenter.
Tiskni
Sdílej:
no ten cyberlink je v turbo linuxe uz davnejsie. a neviem ci je to akurat vyhra si to koli prehravaniu dvd kupovat.a mozu ma akurat tak ... ked si raz kupim original dvd tak preco by som nemal pravo si ho prehrat v linuxe. nech s tymi svojimi vymyslami idu do ...
btw..."legalne" prehravanie dvd ma aj linspire.
„CSS prevents movies from being illegally duplicated“Pánové asi zaspali dobu...
Does the First Amendment (Right of Free Speech) protect the right to post DeCSS on the Internet? No. The First Amendment does not protect the theft and distribution of intellectual property. Much like a copyrighted book cannot legally be scanned and posted on the Internet, protected software and encryption code cannot either.A není to FUD? Je ten algoritmus patentovaný nebo obsahuje DeCSS copyrightovaný kód jiný, než který napsal DVD Jon?
I kdyz, bez extremnich postoju by to nebyl anarchismus
Dle ustanovení § 30 odst. 1 se za užití díla podle autorského zákona (zákon č. 121/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů) nepovažuje „užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak“.