abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží

    The H uveřejnil rozhovor s hlavním vývojářem pracovního prostředí Enlightenment verze 17 (E17) Carstenem "Rastermanem" Haitzlerem pod názvem "Hledání osvícení" (Seeking Enlightenment). Vydání Enlightenmentu 17 se nezadržitelně blíží. Bude to už příští týden na konferenci LinuxCon Europe 2012 konané v Barceloně? Vývojáři základních "osvícených" knihoven (Enlightenment Foundation Libraries (EFL)) tam mají svůj den.

    1.11.2012 02:54 | Ladislav Hagara | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.11.2012 07:44 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Já v tom cejtim ale to pyčo :-) Oficiální vydání už bylo přislíbeno tolikrát, že se tomu snad ani nedá věřit :)
    1.11.2012 14:26 JirkaH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    No vy se tady smějete, ale oni vám v šatně říkajó mutanti!
    robotics avatar 1.11.2012 07:45 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Hurááááááááááááá, už se těšíím. Je to budoucnost. Pryč s qt pryč s gtk. Nastává doba EFL. Nechte se osvítit.
    Marián Kyral avatar 1.11.2012 12:32 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Ajaj, další toolkit na obzoru. Jen tak pro kontrolu, jak vypadá file save dialog?
    Ravensun avatar 1.11.2012 08:50 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Eh? Úplně jsem na to prostředí zapomněl :D To jsem byl ještě mladý, když se začala E17 vyvíjet :D

    Každopádně je v E17 nějaké GUI pro rychlé připojení k Wifi a Ethernet (zapnutí a vypnutí, login/heslo), neví někdo? Minule jsem měl problém se připojit ke své wifi zaheslované síti...
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    JaMa avatar 1.11.2012 09:14 JaMa | skóre: 1 | blog: jama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Každopádně je v E17 nějaké GUI pro rychlé připojení k Wifi a Ethernet (zapnutí a vypnutí, login/heslo), neví někdo? Minule jsem měl problém se připojit ke své wifi zaheslované síti...
    Ano, ted tam je connman modul. http://trac.enlightenment.org/e/browser/trunk/e/src/modules/connman
    1.11.2012 09:21 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Eh? Úplně jsem na to prostředí zapomněl :D To jsem byl ještě mladý, když se začala E17 vyvíjet :D

    Každopádně je v E17 nějaké GUI pro rychlé připojení k Wifi a Ethernet (zapnutí a vypnutí, login/heslo), neví někdo? Minule jsem měl problém se připojit ke své wifi zaheslované síti...
    Nativně to podporuje ConnMan, pokud vím. Jinak zbývá jenom nm-applet/wicd anebo wpa supplicant gui.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    mirec avatar 1.11.2012 09:00 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Páni to už je ako s tým koncom sveta. Snáď to už tentokrát vyjde.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    Petr Tomášek avatar 1.11.2012 13:22 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Snáď to už tentokrát vyjde.

    Konec sveta? :-P

    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    mirec avatar 2.11.2012 15:35 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Keď tak pozerám na dianie okolo IT a vlastne nie len IT tak hádam aj oboje :P
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    1.11.2012 09:17 AlYoSHA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Hmm. Kedz uz nebudem vediet kam z konopi z KDE4/GNOME3 tak toto bude dalsia volba.
    Pinhead avatar 1.11.2012 12:35 Pinhead | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Kam z konopí? Zkus koks...
    Complete the pattern, solve the puzzle, turn the key.
    1.11.2012 13:17 AlYoSHA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Radsej ten Enlightenment. Bavi viac
    1.11.2012 14:20 Sleep_Walker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Zni to hezky, ale neverim tomu. Nic z aktualniho vyvoje tomu nenasvedcuje, ze by Barcelona byla nejaky dulezity termin z pohledu vydani Enlightenmentu.
    1.11.2012 23:03 zajca | skóre: 2 | blog: zajca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Já teda nevím, ale vzhledově je celé E17 naprosto odporné. Všechny ty hnusné efekty odlesky, neuvěřitelně odporné dekorace oken apd,…

    už sem na něm několikrát fungoval a vždycky sem odešel. Ještě sem neviděl skin pro E17 co by vypadal rozumně. Všecny ty ptátoviny jsou neskutečně rušivé. Sin win95 je podle mě nepřekonatelný. A dekorace oken (kromě toho,že je skoro zbytečná) by měla být jeno pruh a nic.

    K čemu je mě rychlost a nenáročnost EFL když sa DE jako celek nedá používat a ani sa naň dívat.
    dycky si říkám, proboha proč lidi píšete tak dlůhé blogy a pak neco začnu psat a nakonci si říkám k*rva to je dlůhé.
    2.11.2012 00:12 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    +1, je to jako omalovánka. Rozmístnění různých widgetů atd. taky není nejšastnější.
    Matelko avatar 3.11.2012 09:28 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Re: ____Rozmístnění různých widgetů atd. taky není nejšastnější.

    Mě tedy jdou umístit podle potřeby. Ale je fakt, že způsob ovládání prostředí E17 je tak nějak jiný.
    3.11.2012 13:41 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Mám na mysli GUI prvky EFL aplikací. Někdy je to opravdu džungle.
    2.11.2012 13:11 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    +1
    Polívčička byla..
    6.11.2012 13:36 helb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    jo, je to hnus… ale kdyz vyjde stabilni verze, je mozna trochu vetsi sance, ze nekdo vytvori nejaky pouzitelny skin
    Matelko avatar 3.11.2012 09:17 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enlightenment 17 se nezadržitelně blíží
    Já zase E17 používám docela rád v kombinaci s KDE 4 na notebooku. Pokud potřebuji všechny funkce tak používám KDE 4, když běžné věci tak mi E17 přidá skoro 1/3 času navíc na baterie. Jediná věc co mě tam trochu štve je způsob ovládání velikosti okna pomocí myši. Možná si to ale jenom neumím správně nastavit.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.