smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
GNOME Web (Epiphany) přichází s podporou rozšíření, která jsou kompatibilní s rozšířeními ve Firefoxu. Více v článku WebExtensions v Epiphany (GNOME Web) na MojeFedora.cz.
Ve Vancouveru probíhá konference a výstava SIGGRAPH 2022 (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) věnována počítačové grafice. Řada firem představuje své novinky. Intel například představil profesionální grafické karty Arc Pro A50, A40 a A30M (Mobile).
Města Mnichov, Jena a Freiburg, švýcarský Nejvyšší soud, švýcarský Federální výbor pro IT a kanton Vaud společně shromáždili 140 000 euro pro financování rozvoje OpenOffice.org a LibreOffice se zaměřením na zlepšení kompatibility s OOXML. Na projektu budou pracovat vývojáři z Open Source Business Alliance.
Tiskni
Sdílej:
No, prostě mě takové drobnosti jako KDEWallet a jiný bloatware strašně znepříjemňují život.LOL, tak vybrat si za příklad bloatware kdewallet ... a hlavněže v G-aplikacích mě keyring vůbec ale vůbec neotravuje ...
Pokud ta aplikace nema nejakou navaznost na KDE hell, tak je to docela jedno. Napriklad Clementine je Qt aplikace a netahne si sebou cele KDE. Bohuzel vetsina aplikaci napsana v Qt ma problemy s timto KDE hell, coz je pro kazdeho, kdo na KDE nebezi vetsinou prolem.
Dalsi problem, co by snad nekomu mohl vadit je, ze Qt aplikace maji nekonzistetni UI (rozmistneni ruznych toolbaru a widgetu).Bylo by fajn kdyby Calligra byla na GTK+... Byla to jedna z věcí co mě málem přesvědčila o přechodu na KDE... Škoda že KDE je nepoužitelné a Calligra ani neumí (lehce už to opravili s poslední verzí) pořádně ukládat soubory s odrážkami...Nepoužitelné je každé současné prostředí... Pro mě je KDE ještě celkem snesitelné, takže to používám, ale zároveň používám i některé GTK+ či Gnome aplikace, celkem to není problém (s oxygen-gtk), neříkej mi, že obráceně to nefunguje.
Takovych moc nenajdes ani v RH :)To se má teda RH čím chlubit