Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dnes byl představen telefon Galaxy Nexus s operačním systémem Android 4.0. Více o možnostech obojího na blogu Google ČR. Pokud přemýšlíte, jaký nový senzor v telefonu je, tak je jím barometr.
Tiskni
Sdílej:
..normalne ta lutujem, no fakt,.. ale OK, ja osobne niesom spokojny so ziadnou linuxovou distribuciou, niesom spokojny s poslednymi desktopovymi prostrediami pre linux a je fakt malo linuxovych app s ktorymi spokojny som. ale linux pouzivam a aj som rad ze nieco je. no a keby nebol android tak pouzivas bohuzial nepouzitelne limo/meego/... alebo potom iphone ci win.
/sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree
(logicky k tomu ovšem potřebujete roota). Nebo pokud jste klikač, tak třeba pomocí aplikace AutoKiller Memory Optimizer (nebo Auto Memory Manager, MinFreeManager, atp.).
nejardsi bych nejaky inteligentni prepinani mezi aktivnimi app neco jako expose v maemu bouzel o tom si muzu nechat zdatNemusíte si o tom nechávat zdát, stačí když si počkáte na Android 4.0, ten má přepínání aktivních aplikací řešeno podobně (s náhledy aplikací).
co je na tom divneho? kazdy vyrobce at si tam da co chce. ty si pak muzes vybrat. co jsem nepochopil?šlo mi o podporu office dokumentů to že levnější výrobci tam jako přidanou hodnotu dají thinkfreeofffice a ti dražší tam pro jistotu nedají nic.
root neni zadne experimentovanico to tedy je?
.Naprosto logickej krok. Nebo snad nemáš roota na zařízeních, která ti patří?root neni zadne experimentovanico to tedy je?