Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Dnes byl představen telefon Galaxy Nexus s operačním systémem Android 4.0. Více o možnostech obojího na blogu Google ČR. Pokud přemýšlíte, jaký nový senzor v telefonu je, tak je jím barometr.
Tiskni
Sdílej:
..normalne ta lutujem, no fakt,.. ale OK, ja osobne niesom spokojny so ziadnou linuxovou distribuciou, niesom spokojny s poslednymi desktopovymi prostrediami pre linux a je fakt malo linuxovych app s ktorymi spokojny som. ale linux pouzivam a aj som rad ze nieco je. no a keby nebol android tak pouzivas bohuzial nepouzitelne limo/meego/... alebo potom iphone ci win.
/sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree
(logicky k tomu ovšem potřebujete roota). Nebo pokud jste klikač, tak třeba pomocí aplikace AutoKiller Memory Optimizer (nebo Auto Memory Manager, MinFreeManager, atp.).
nejardsi bych nejaky inteligentni prepinani mezi aktivnimi app neco jako expose v maemu bouzel o tom si muzu nechat zdatNemusíte si o tom nechávat zdát, stačí když si počkáte na Android 4.0, ten má přepínání aktivních aplikací řešeno podobně (s náhledy aplikací).
co je na tom divneho? kazdy vyrobce at si tam da co chce. ty si pak muzes vybrat. co jsem nepochopil?šlo mi o podporu office dokumentů to že levnější výrobci tam jako přidanou hodnotu dají thinkfreeofffice a ti dražší tam pro jistotu nedají nic.
root neni zadne experimentovanico to tedy je?
.Naprosto logickej krok. Nebo snad nemáš roota na zařízeních, která ti patří?root neni zadne experimentovanico to tedy je?