Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vyšel GNU Emacs ve verzi 29.1 (seznam změn; odkazy ke stažení). Podporuje knihovnu Tree Sitter, LSP přes nový klient Eglot, volitelný nativní překlad souborů v Elispu, sestavení s čistým GTK (a tedy nativně Wayland), přístup k SQLite, grafický formát WebP, Unicode 15.0 aj.
Tiskni
Sdílej:
Jako perlicka jeste poslouzi informace ze primarni vyvoj uz probiha v macOS (jak postupne ostatne u vetsiny GNU sw, pote co se linux jako desktop ukazal neudrzitelny).
Linuxový desktop je pro ty, co mají rádi svobodu volby. Což se tebe očividně netýká. Kolegové používají macOS pro vývoj především proto, že jim kromě stabilního prostředí nabízí také homogenní prostředí pro jejich mobilní zařízení + jako bonus lepší HW. I já doporučuji těm, co chtějí používat iPhone aby přešli na macOS než se neustále trápit s MS Windows, kde je to každý pes jiná ves.
Pro ilustraci mohu uvést případ kolegy. Tvrdošíjně řadu let používal Gentoo a prostředí KDE na strojích značky DELL. Vystřídal několik modelů a věčně bojoval s HW problémy a drobnými chybami, kvůli nimž bylo potřeba rekompilovat půlku software. Pak si pořídil iPad, po něm iPhone a přechod na macOS byl logická volba. Nadále naráží čas od času na problémy, ale protože s nimi sám nic neudělá – protože v prostředí OS je vše dané – tak si jen občas zanadává.
Já používám 15 let jeden a týž průběžně aktualizovaný Debian unstable s XFCE4. Původně na MSI PR210X, než jsem ho přestěhoval v roce 2012 na HP ProBook 6475b. Ale to se má jak s mými návštěvami u praktického lékaře. Pokaždé co tam jdu, je tam někdo jiný. Jedině sestra je stále jedna a ta samá.
Poslední aktivita před třemi měsíci. OK?
Mezitím hlavní port na mačOS taky nic.
u wot m8
Jedinému (!) správci emacs-mac včera někdo napsal a ten se na to dneska podíval, ale protože nemá čas, k integraci se prý dostane až časem. Ale tak aspoň je naživu, že jo.
🤦
Co asi znamená UI?