Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Vyšel GNU Emacs ve verzi 29.1 (seznam změn; odkazy ke stažení). Podporuje knihovnu Tree Sitter, LSP přes nový klient Eglot, volitelný nativní překlad souborů v Elispu, sestavení s čistým GTK (a tedy nativně Wayland), přístup k SQLite, grafický formát WebP, Unicode 15.0 aj.
Tiskni
Sdílej:
Jako perlicka jeste poslouzi informace ze primarni vyvoj uz probiha v macOS (jak postupne ostatne u vetsiny GNU sw, pote co se linux jako desktop ukazal neudrzitelny).
Linuxový desktop je pro ty, co mají rádi svobodu volby. Což se tebe očividně netýká. Kolegové používají macOS pro vývoj především proto, že jim kromě stabilního prostředí nabízí také homogenní prostředí pro jejich mobilní zařízení + jako bonus lepší HW. I já doporučuji těm, co chtějí používat iPhone aby přešli na macOS než se neustále trápit s MS Windows, kde je to každý pes jiná ves.
Pro ilustraci mohu uvést případ kolegy. Tvrdošíjně řadu let používal Gentoo a prostředí KDE na strojích značky DELL. Vystřídal několik modelů a věčně bojoval s HW problémy a drobnými chybami, kvůli nimž bylo potřeba rekompilovat půlku software. Pak si pořídil iPad, po něm iPhone a přechod na macOS byl logická volba. Nadále naráží čas od času na problémy, ale protože s nimi sám nic neudělá – protože v prostředí OS je vše dané – tak si jen občas zanadává.
Já používám 15 let jeden a týž průběžně aktualizovaný Debian unstable s XFCE4. Původně na MSI PR210X, než jsem ho přestěhoval v roce 2012 na HP ProBook 6475b. Ale to se má jak s mými návštěvami u praktického lékaře. Pokaždé co tam jdu, je tam někdo jiný. Jedině sestra je stále jedna a ta samá.
Poslední aktivita před třemi měsíci. OK?
Mezitím hlavní port na mačOS taky nic.
u wot m8
Jedinému (!) správci emacs-mac včera někdo napsal a ten se na to dneska podíval, ale protože nemá čas, k integraci se prý dostane až časem. Ale tak aspoň je naživu, že jo.
🤦
Co asi znamená UI?