Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Podle zprávy na oficiálním blogu společnosti Google dojde 1. července 2013 ke zrušení služby Google Reader. Důvody jsou podle vývojářů dva, totiž klesající počet uživatelů a také roztříštěnost sil na vývoj mnoha různých aplikací. Reakce uživatelů na sebe nenechala dlouho čekat a již v tuto chvíli můžeme najít třeba petice proti zrušení.
Tiskni
Sdílej:
Ten přesně spadá do té vyjímečné skupiny - je to majitel, který sám firmu řídí, a sám není existenčně závislý na každé koruně zisku, který firma vyplodí. Teď si představ, že tam místo něj je najatý manažer...Nahrávka na smeč.
Tedy: jediným smyslem a cílem firmy je existence a maximalizace zisku …tak to je tedy super blábol.Pardon, měl jsem říci korporace, ne firma. V rodinném podniku se možná někdo může i osobně realizovat nebo naplňovat své sny (třeba Elon Musk). Obecně cílem veřejně obchodované společnosti (ale i privátně držených podniků vlastněných institucionálními investory), což je minimálně objemem obraty drtivá většina, je vydělávat. To je prostě fakt. A nemá cenu se čertit, jedná se o zcela morálně neutrální výpověď (na zisku přece není nic zlého). To není samo o sobě špatně nebo dobře. Celá řada korporací jedná eticky správně, společensky/enviromentálně zodpovědně... Ale motivací není konat dobro, povznést lidského ducha nebo já nevím co, nýbrž prostě vydělat a dobrá image (zdraví spotřebitelé, nezničená krajina, spokojení zaměstnanci, blahobytná (utrácející) společnost...) je podle vedení ekonomicky výhodnější.
A jsme v kruhu…, opět vycházíte z chybného předpokladu, že cokoliv se děje za peníze se děje pro peníze, či dokonce výhradně pro peníze. Většina lidí nechodí do práce jen pro peníze, (a pro některé jsou peníze nedůležité - jejich cíl a motivace je jiný), ale přesto za peníze.Nikoliv. Za jsem neřekl, že "cokoliv se děje za peníze se děje pro peníze". Ani nemluvím o lidech (jednotlivcích). Pouze jsem řekl, a na tom trvám, že smysl/účelem existence korporace je zisk. Tečka. Není nutné se proti tomu ohrazovat. To není morální soud. Můžete sice argumentovat, že korporace se skládá z lidí, ale právě v tom spočívá jistá genialita, odlištění, jednotlivec sám nic není. Podobně u hromady písky nemá cenu řešit jednotlivá zrnka (i když když jich odeberu dost, přestane hromada být hromadou). Zkusme to jinak, prakticky. Zkuste uvést příklady korporací, které mají Vaše "cíle", aniž by tím sledovali zisk. A nebo z druhé strany, zkuste říci, za jakým účelem existují třeba: IBM, Škoda Auto, Unicredit, Microsoft, Nokia, Sony, Madeta, Tesco, RWE (nebo jiné vlastní).
There are 7461 users in the import queue ahead of you.To vypadá, že se nedočkám :(
There are 7461 users in the import queue ahead of you.To je ještě dobré. Dost lidí asi podobně jako já s řešením čekalo na víken: There are 33187 users in the import queue ahead of you.
There are 11741 users in the import queue ahead of you.Ale před chvílí to bylo 13 tisíc, tak už se ani nesnažím to chápat.
Ahojky,
koukám, že je tu spousta lidí, co se vyzná, tak snad můj dotaz nebude tak zcela OT. Už nějakou dobu používáme v práci RSSOwl, do kterého máme přidané různé weby a program nám filtruje RSS podle různých klíčových slov a třídí do jednotlivých "binů" podle oblasti zájmu. Samozřejmě to ale funguje jen na PC, kde program mám a když by někdo chtěl prohlížet to samé, tak bych mu musel dát kopii celého programu - to sice není problém technicky ani licenčně (OSS), ale je to nepohodlné. Věděli byste o nějaké alternativě, která by byla zdarma i pro organizace, pokud možno běžela online - jedno, zda odněkud zvenku, nebo z našeho serveru a která by uměla výše uvedené? Líbilo by se mi, kdyby se lidi od nás mohli v případě zájmu podívat na danou stránku v prohlížeči na to, co je zajímá a nemuseli prohlížet ty weby ručně. Tj. filtry, kategorie a klíčová slova apod. by nastavil "admin" ale prohlížet by mohl kdokoliv. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby to mohlo i nějak upozorňovat na nové články, ale to bych asi chtěl moc. Máme u nás směsici OS od Win různého druhu přes Ubuntu, Debian, Arch atd., tak proto se mi moc nechce do desktop čtečky... Čeština by byla výhodou, ale pokud rozhraní pro prohlížení nebude složité, tak se bez ní obejdeme dík
PS: zatím jsem narazil na
Tiny Tiny RSS ttp://www.tt-rss.org a
SwiftRiver https://swiftapp.com/welcome
- nemáte někdo zkušenosti?
Google několik hodin před oznámením jarního úklidu odstranil z obchodu Google Play všechny aplikace, které umožňovaly odstranit reklamu z těch aplikací, které byly zdarma právě výměnou za to, že samy reklamu zobrazovaly.A co je na tom špatného?