Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Alexander Larsson na svém blogu píše, že začlenil nový HTML5 gdk backend do hlavní větve Gtk+ (objeví se tedy ve verzi 3.2). Tento backend umožňuje spouštět klasické aplikace ve webovém prohlížeči (lokálně i vzdáleně). Zatím to funguje pouze ve Firefoxu verze 4 a ještě je potřeba udělat spoustu práce, ale již nyní si můžete knihovnu zkompilovat a backend vyzkoušet nebo se alespoň podívat na video, které Larsson zveřejnil. Zdroj: WebUpd8.
Tiskni
Sdílej:
Musel bys docela dost upravit Gdk.Hádám, že by to nebylo potřeba (skoro) vůbec. (Ano, šlo by to řešit i úpravou GDK, ale není to jediný způsob.)
Problemy by spis zpusoboval input handling.V jiném prostředí už jsem nějaká dílčí řešení viděl, problém mi přijde zveličený.
Nicmene, pro takoveto veci neni motivace a ani tlak trhu.Není pravda, že není motivace. Můžu jen připustit, že není dostatečná. Tlak trhu mě v tomto ohledu příliš netrápí. Při dostatečném zájmu by nebyl problém takovou věc zprovoznit.
Remote aplikace se resi jinak.Pokud to posuzuješ jako řešení, jak pouštět remote aplikace, tak se o tom nemá cenu bavit.
Posuzuju to z pozice programatora s uzkou konexi na gtk dev team.Hezké. Ale jaká je vypovídací hodnota?
Opravdu plany a priority jsou v soucasne dobe jine, nez tve prani.Je mi líto, ale musím ti sdělit, že jsi asi dost mimo. Teď nemyslím ohledně vývoje GTK, ale ohledně základnímu porozumění textu. Jak můžeš s něčím porovnávat mé přání, když zatím ani nevíš, co si přeju? Vše ostatní beru, ale uznej, že hovořit o něčích přáních, která neznáš, je přinejmenším drzé a hloupé.
GDK_BACKEND=qemu-launcher
alebo GDK_BACKEND=gimp
k čemu to je?Například pro různé intranetové aplikace, atd. Možností reálného využití bude imho mnohonásobně víc.
No a nebude to nebezpečné, když to bude moct upravit vzdáleně moji aplikaci kterou mam lokální?Jak?
Když bude vědět, že je v tom programu chyba a když bude moct měnit ten lokální program přes dálku,Jak měnit?
tak bude mít třeba i možnost nějak spustit přes ten program něco co vytvoří díru v systému přes kterou se tam dostaneNo jistě :). Ve chvíli, kdy dovolíš pouštět tvůj program na tvém počítači třeba i volně z Internetu, tak už to není lokální desktopový program, ale serverový program, a tím jsou na něj kladeny jiné nároky. Ale to jsem bral jako samozřejmost, vzhledem k tomu, že se bavíme o webu, kde to tak funguje dávno..
Právě, že jsi to pochopil špatně.Já to chápu úplně stejně jako Neel, a to už jsem o tom četl dříve.
Normálně si spustíš aplikaci s tímto backendem a můžeš jí ovládat odkud chceš stejně jako na lokálu.Ano, to přesně psal Neel, pokud jsem ho správně pochopil.
No tak řekněme že si spustím aplikaci filemanagera maník mi přes server zadá té aplikaci, at mi to smaže domovskej adresář nebo něco takovýhoPřes jaký server? Já myslel, že se bojíš o svůj server, na kterém poběží ta aplikace?.
Potrebuje to Websockets, ktere jsou by default zakazane. Prilis mlada technologie, ktera afaik jeste nebyla doladena (design).S tím nemám žádný problém :).
bezva přístupNjn, mě nebaví prázdné plky o "bezpečnosti" :), proto mě taky někteří "experti" nemají rádi :).