Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Alexander Larsson na svém blogu píše, že začlenil nový HTML5 gdk backend do hlavní větve Gtk+ (objeví se tedy ve verzi 3.2). Tento backend umožňuje spouštět klasické aplikace ve webovém prohlížeči (lokálně i vzdáleně). Zatím to funguje pouze ve Firefoxu verze 4 a ještě je potřeba udělat spoustu práce, ale již nyní si můžete knihovnu zkompilovat a backend vyzkoušet nebo se alespoň podívat na video, které Larsson zveřejnil. Zdroj: WebUpd8.
Tiskni
Sdílej:
Musel bys docela dost upravit Gdk.Hádám, že by to nebylo potřeba (skoro) vůbec. (Ano, šlo by to řešit i úpravou GDK, ale není to jediný způsob.)
Problemy by spis zpusoboval input handling.V jiném prostředí už jsem nějaká dílčí řešení viděl, problém mi přijde zveličený.
Nicmene, pro takoveto veci neni motivace a ani tlak trhu.Není pravda, že není motivace. Můžu jen připustit, že není dostatečná. Tlak trhu mě v tomto ohledu příliš netrápí. Při dostatečném zájmu by nebyl problém takovou věc zprovoznit.
Remote aplikace se resi jinak.Pokud to posuzuješ jako řešení, jak pouštět remote aplikace, tak se o tom nemá cenu bavit.
Posuzuju to z pozice programatora s uzkou konexi na gtk dev team.Hezké. Ale jaká je vypovídací hodnota?
Opravdu plany a priority jsou v soucasne dobe jine, nez tve prani.Je mi líto, ale musím ti sdělit, že jsi asi dost mimo. Teď nemyslím ohledně vývoje GTK, ale ohledně základnímu porozumění textu. Jak můžeš s něčím porovnávat mé přání, když zatím ani nevíš, co si přeju? Vše ostatní beru, ale uznej, že hovořit o něčích přáních, která neznáš, je přinejmenším drzé a hloupé.
GDK_BACKEND=qemu-launcher
alebo GDK_BACKEND=gimp
k čemu to je?Například pro různé intranetové aplikace, atd. Možností reálného využití bude imho mnohonásobně víc.
No a nebude to nebezpečné, když to bude moct upravit vzdáleně moji aplikaci kterou mam lokální?Jak?
Když bude vědět, že je v tom programu chyba a když bude moct měnit ten lokální program přes dálku,Jak měnit?
tak bude mít třeba i možnost nějak spustit přes ten program něco co vytvoří díru v systému přes kterou se tam dostaneNo jistě :). Ve chvíli, kdy dovolíš pouštět tvůj program na tvém počítači třeba i volně z Internetu, tak už to není lokální desktopový program, ale serverový program, a tím jsou na něj kladeny jiné nároky. Ale to jsem bral jako samozřejmost, vzhledem k tomu, že se bavíme o webu, kde to tak funguje dávno..
Právě, že jsi to pochopil špatně.Já to chápu úplně stejně jako Neel, a to už jsem o tom četl dříve.
Normálně si spustíš aplikaci s tímto backendem a můžeš jí ovládat odkud chceš stejně jako na lokálu.Ano, to přesně psal Neel, pokud jsem ho správně pochopil.
No tak řekněme že si spustím aplikaci filemanagera maník mi přes server zadá té aplikaci, at mi to smaže domovskej adresář nebo něco takovýhoPřes jaký server? Já myslel, že se bojíš o svůj server, na kterém poběží ta aplikace?.
Potrebuje to Websockets, ktere jsou by default zakazane. Prilis mlada technologie, ktera afaik jeste nebyla doladena (design).S tím nemám žádný problém :).
bezva přístupNjn, mě nebaví prázdné plky o "bezpečnosti" :), proto mě taky někteří "experti" nemají rádi :).