Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Matt Asay na svém blogu představuje prezentaci Gerda Leonharda nazvanou Music 2.0: Compensation not Control, která obhajuje přístup k prodeji hudby založený na předplatném. Digitalizace prakticky znemožňuje efektivní kontrolu nad tokem médií a proto je podle Leonharda nutné přejít na modely založené na principu předplatného. Dobrým příkladem je britský ostrov Mann, kde má všech 80.000 obyvatel za poplatek možnost neomezeně stahovat hudbu (Isle of Man gets unlimited music downloads with blanket fee).
Tiskni
Sdílej:
ad starost 1: preco by mala existovat len jedna taka sluzba? Proste by existovalo viacero, z ktorych by si clovek mohol vybrat, normalna konkurencia.
ad starost 2: pausalny poplatok by bol za stiahnutie, nie za samotne pocuvanie hudby
iTunes znám, občas je i používám, kvůli iPodu. Vůbec nemám představu, jak by taková věc fungovala.Myslel jsem samozrejme iTunes Music Store.
Starost číslo jedna: Znamenalo by to, že stahovat zdarma by mohli jen užívatelé aplikace sMusic, a všichni ostatní by měli smůlu? Byla by taková aplikace pro všechny možné i nemožné systémy - ideálně tedy otevřená?To uz je ale starost off topic. U iTMS to tak neni, ale to prece neni jediny on-line obchod s hudbou na svete.
Starost číslo dva: Co by se stalo, jakmile bych přestal platit? Ztratil bych přístup k veškeré hudbě, co mám? To je docela kruté - navíc by se tahle skutečnost musela předelegovat do všech mých zařízení, aby mi přestaly hrát hudbu, co už si neobjednávám. To by vyžadovalo ještě monstroznější DRM, než máme dnes.Neztratil, protoze by tam zadne DRM nebylo. Pokud sis nevsiml, tak Apple ohlasil na MacWorldu zruseni DRM u vsech 10 milionu skladeb. V tagu sice zustane tvuj mail, takze kdyz tu hudbu das nekomu dal a neostranis to, tak te lze celkem hezky dohledat... ale to neni nic neprekonatelneho a navic si myslim, ze je to spravne. Pokud by se system podobny nejak tomu, co popisuje ta prezentace, mel zavadet, muselo by ho samozrejme doprovazet omezeni, ze hudbu, kterou jsi za svuj pausal stahl, nesmis dat dal. Jinak jsme zase tam, kde jsme byli.
Neztratil, protoze by tam zadne DRM nebylo.Nejde teď o to, co dělá Apple, protože Apple prodává po písničkách, zatímco tohle by bylo neomezené. No jo, ale kdybych měl přístup k neomezeným písničkám na jeden měsíc, tak bych si stáhl všechny písničky, které potřebuju tak na rok. A pak bych 11 měsíců nikomu neplatil. Nejsem si jist, jestli by se z toho všechny ty kapely uživily. Takže nakonec: Buď po tom měsíci přestanu mít nárok tu hudbu používat (a to mne jo bude muset přinutit nějaké DRM, protože jinak při "policejní kontrole mého iPodu" nepoznají, jestli jsem 30. června zaplatil či ne). Nebo se holt omezí počet skladeb, které se za měsíc smí stáhnout. Tím se ale dostaneme do úplně stejného stavu, v jakém jsme teď - taky budeme kupovat písničky po balíčcích, jen jim nebudeme říkat CD. V čem že je ta revoluce? :o) A nebo třetí možnost - platit bude muset každý, kdo se připojí k internetu, ať už bude stahovat nebo ne. Což je úspěšný model, ze kterého profitují takové skvělé produkty jako je Internet Explorer, Windows Media Player nebo OSA. A svobodný trh dostane další ránu do rozkroku.
No jo, ale kdybych měl přístup k neomezeným písničkám na jeden měsíc, tak bych si stáhl všechny písničky, které potřebuju tak na rok. A pak bych 11 měsíců nikomu neplatil. Nejsem si jist, jestli by se z toho všechny ty kapely uživily.To by se dalo vyresit. Moznosti by bylo nedelat tarif na mesic, ale minimalne na rok (a jeste treba odstupnovany podle objemu dat). A kdyz bys nechtel na rok, tak zustat u modelu platba/album, ktery by byl porad vyhodny pro prilezitostne nakupujici. Dalsi vec je, ze kazdy z tech obchodu by si jiste pohlidal, aby jejich servery pustily jen nejake rozumne stahovaci rychlosti, takze za mesic by sis jiste nepotahal vse co bys chtel, alespon ne pokud jsi do hudby blazen jako ja
A nebo třetí možnost - platit bude muset každý, kdo se připojí k internetu, ať už bude stahovat nebo ne. Což je úspěšný model, ze kterého profitují takové skvělé produkty jako je Internet Explorer, Windows Media Player nebo OSA.No tak to teda fakt ne
souhlasim s vami, taky jsem to tak pochopil, osobne jsem pro minimalizaci fixnich nakladu na hlavu, to bychom si takhle mohli predplacet i treba filmy, tisk, rohliky nebo penu na holeni, vsichni by meli defacto vsechno a nikdo nic ...platba za konkretni skladbu je na svobodnem rozhodnuti kazdeho poptavatele, navic se v mnozstvi poptavanych skladeb odrazi preference jejich posluchaci
akrom toho na LED diode neni nic smesneho.
neni to smesne ani to neni trapne, vim co to znamena, chtel jsem rict ze se LED dioda rika i v elektrikarskem oboru. Takze me spis prijde smesne ze se lajkove dohaduji jak se to ma cist ale odbornici jim na to dlabou.
Vy jste snad neslyšel o OSA.. kdyť to tu máme už dávno, akorát, že všichni platíme a nic za to na rozdíl od obyvatel ostrova Mann nemáme.
Vtipné. Nekupujete DVD a CD média, flash disky, harddisky a jiná paměťová média? Myslím, že položka "autorský fond" je jasná. Kam asi ty peníze jdou a podle jakého klíče se rozdělují?