Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Už od roku 2007 se IBM věnovalo produktu Lotus Symphony, což byl fork OpenOffice.org s přidanou hodnotou. Nyní se firma rozhodla vývoj ukončit a místo toho se věnovat OpenOffice.org pod střechou Apache Foundation. Otázkou zůstává, co tento krok bude znamenat pro budoucnost LibreOffice.
Tiskni
Sdílej:
Vzhledem k tomu, že ve většině dister je teď LO, tak bych osobně asi preferoval právě LO.aha, a když předtím bylo OO, tak LO nebylo tříštění sil, a proto si zaslouží podporu, zatímco to hnusné OO, které je teď v minoritě, nechť si za to tříštění sil chcípne tyhle logiky miluju ...
A když mělo OOo výpadek vývoje díky restrukturalizaci, [...]To je hezký eufemismus... :). Takže Oracle sice "restrukturalizoval" většinu vývojářů, ale komunita měla držet ústa a krok, teda spíše držet ústa a přešlapovat na místě, protože ani ne po roce a půl by se objevilo oznámení od IBM a vývoj by zase pokračoval dál.
No, co mi rikali vyvojari LO, tak Oracle se v dobe, kdyz se rozhodli pro fork, uz projevit stihnul.aha, to je zajisté velmi nestranný zdroj nu ale budiž, tak co ti říkali, co my nebozí vnější pozorovatelé nevíme?
Se Sunem to taky nemeli uplne jednoduche, nejistota po jeho koupi taky nepomohla, ale porad vyckavali. Kdyz videli, co Oracle dela, to teprve forkli. Takze tvrzeni, ze se Oracle nestihl projevit je bezpredmetne.viz výše, rád bych věděl, co tedy Oracle stihl dělat akvizice Sunu byla dokončena 27. ledna 2010, první verze LibreOffice vyšla 28. září 2010 dovolil bych si předpokládat, že ani s úžasně flexibilním managementem naprosto nesrovnatelným s nějakou zkostnatělou velkou společností, se nedá takový release připravit ze dne na den, takže k forku muselo dojít už mnohem dřív, ale nešť - řekněme tedy, že Oracle měl osm měsíců na to, aby mohl komunitu ujistit, že bude horší než Sun (když se Sunem to tak hrozné nebylo, aby někdo měl potřebu forkovat) na základě výše uvedených zkušeností se domnívám, že je nereálné, aby to stihnul ale mohu se mýlit, vyjímka potvrzuje pravidlo, aneb z toho, že je něco obvyklé ještě neplyne, že je to tak v každém jednotlivém případě - ale pak bys ovšem mohl argumentovat nějakými konkrétními, doložitelnými příklady, a nikoli nicneříkajícími pindy o tom, jak je něco bezpředmětné
O nejake vymezovani se proti Oraclu IMHO nejde.vážně? - tak proč je v této kauze neustále prezentován jako ten, co dělá špatné věci? ... přečetl sis po sobě aspoň svůj vlastní příspěvek?
Tim spis, kdyz ted dela na BTRFS.promiň, ale uniká mi souvislost ... protože Oracle vyvíjí jednu věc, kterou sám potřebuje (jinak by to nejspíš nedělal), tak je automaticky zcela a celý považován za dobrý? - fajn, Microsoft přispěl do kernelu patchi pro hyper-v, odpusťme Microsoftu!
Na takovouhle diskusi se muzu pekne zvysoka.tož to jsi v tom případě měl udělat už o příspěvek dříve a nepindat tady o bezpředmětnosti s odkazem na anonymní autoritu
Prinejmensim dokud si nenechas ten konfrontacni ton od cesty.jak se do lesa ...