Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Už od roku 2007 se IBM věnovalo produktu Lotus Symphony, což byl fork OpenOffice.org s přidanou hodnotou. Nyní se firma rozhodla vývoj ukončit a místo toho se věnovat OpenOffice.org pod střechou Apache Foundation. Otázkou zůstává, co tento krok bude znamenat pro budoucnost LibreOffice.
Tiskni
Sdílej:
Vzhledem k tomu, že ve většině dister je teď LO, tak bych osobně asi preferoval právě LO.aha, a když předtím bylo OO, tak LO nebylo tříštění sil, a proto si zaslouží podporu, zatímco to hnusné OO, které je teď v minoritě, nechť si za to tříštění sil chcípne tyhle logiky miluju ...
A když mělo OOo výpadek vývoje díky restrukturalizaci, [...]To je hezký eufemismus... :). Takže Oracle sice "restrukturalizoval" většinu vývojářů, ale komunita měla držet ústa a krok, teda spíše držet ústa a přešlapovat na místě, protože ani ne po roce a půl by se objevilo oznámení od IBM a vývoj by zase pokračoval dál.
No, co mi rikali vyvojari LO, tak Oracle se v dobe, kdyz se rozhodli pro fork, uz projevit stihnul.aha, to je zajisté velmi nestranný zdroj nu ale budiž, tak co ti říkali, co my nebozí vnější pozorovatelé nevíme?
Se Sunem to taky nemeli uplne jednoduche, nejistota po jeho koupi taky nepomohla, ale porad vyckavali. Kdyz videli, co Oracle dela, to teprve forkli. Takze tvrzeni, ze se Oracle nestihl projevit je bezpredmetne.viz výše, rád bych věděl, co tedy Oracle stihl dělat akvizice Sunu byla dokončena 27. ledna 2010, první verze LibreOffice vyšla 28. září 2010 dovolil bych si předpokládat, že ani s úžasně flexibilním managementem naprosto nesrovnatelným s nějakou zkostnatělou velkou společností, se nedá takový release připravit ze dne na den, takže k forku muselo dojít už mnohem dřív, ale nešť - řekněme tedy, že Oracle měl osm měsíců na to, aby mohl komunitu ujistit, že bude horší než Sun (když se Sunem to tak hrozné nebylo, aby někdo měl potřebu forkovat) na základě výše uvedených zkušeností se domnívám, že je nereálné, aby to stihnul ale mohu se mýlit, vyjímka potvrzuje pravidlo, aneb z toho, že je něco obvyklé ještě neplyne, že je to tak v každém jednotlivém případě - ale pak bys ovšem mohl argumentovat nějakými konkrétními, doložitelnými příklady, a nikoli nicneříkajícími pindy o tom, jak je něco bezpředmětné
O nejake vymezovani se proti Oraclu IMHO nejde.vážně? - tak proč je v této kauze neustále prezentován jako ten, co dělá špatné věci? ... přečetl sis po sobě aspoň svůj vlastní příspěvek?
Tim spis, kdyz ted dela na BTRFS.promiň, ale uniká mi souvislost ... protože Oracle vyvíjí jednu věc, kterou sám potřebuje (jinak by to nejspíš nedělal), tak je automaticky zcela a celý považován za dobrý? - fajn, Microsoft přispěl do kernelu patchi pro hyper-v, odpusťme Microsoftu!
Na takovouhle diskusi se muzu pekne zvysoka.tož to jsi v tom případě měl udělat už o příspěvek dříve a nepindat tady o bezpředmětnosti s odkazem na anonymní autoritu
Prinejmensim dokud si nenechas ten konfrontacni ton od cesty.jak se do lesa ...