Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Indie spustila projekt na kompletní špionáž elektronické komunikace v zemi bez dohledu soudů. Získaná data se mají používat pro národní bezpečnost a účely finančního úřadu. Monitorování se dotýká telefonních hovorů a e-mailů. Vláda se pyšní zvýšením soukromí díky tomu, že ani operátoři nebudou vědět, kdo je sledován.
Tiskni
Sdílej:
Vláda se pyšní zvýšením soukromí díky tomu, že ani operátoři nebudou vědět, kdo je sledován.Teprve až napodruhý jsem pochopil, že se tím nemyslí fakt, že teďka budou všichni šifrovat.
Bohužel, šifrování komunikace a dat je trestné v mnoha státech (například i v Rusku).To tam mají zakázané https? To mi přijde přitažené za vlasy.
Nebo myslíte, že si úřady nebudou schopné zajistit certifikáty, které budou prohlížeče brát jako důvěryhodné?a) certifikáty v DNSSEC (který je spolehlivý pro všechny domény mimo domácí, na kterou si stát může snadno došlápnout) b) konečně nějak zpoužitelnit viditelnost a správu CA v prohlížečích, aby byl menší opruz vidět konkrétní CA a její rodiče
Jediná bezpečná možnost je vyrobit si pro každé spojení certifikáty vlastní. Jedině těm se dá na 100% věřit.U vlastních certifikátů musíš nějak ověřit fingerprint - a když už ho umíš ověřit, tak už je celkem jedno, jestli ti to podepsal i Verisign, Honest Achmed nebo nikdo.
Bohužel, šifrování komunikace a dat je trestné v mnoha státech (například i v Rusku).A jinde je zase povinnost vydat heslo/klíč. Kdo nevydá, jde sedět. Co na tom, že ta "zašifrovaná data" byl ve skutečnosti jen nějaký náhodný bordel.
A i v ČR se najde spousta lidí, kteří si myslí, že bys právo nevypovídat mít neměl - i tady na AbcLinuxu, ne jen v žumpách Novinek.A také v politice. Úplně zářným příkladem je třeba Miroslav Němec, politik z Paroubkovy LEV21. Jeden z jeho článků je vysloveně koncentrát jeho názorů a postojů. Už tam chybí jen stesk, že nejsou zakázáni obhájci nebo že obhajoba není součástí obžaloby. Totiž: „Víte, vážení, kolik času a peněz stojí projednání a vyřízení jednoho jediného takového přestupku a kolik bezpečně zjištěných přestupků je, i po řadě hodin práce, vhozeno nakonec do koše?“ Z hlediska politického je to docela pochopitelné. LEV21 je měkce nacistická strana, takže to ani nepřekvapuje. Mnohem víc mě děsí, že někdo takový učí policajty a předává jim svůj krutě deformovaný pohled na právo. Pak se nelze divit, že řadoví policajti často nevědí, jak se věci skutečně mají.
2013-06-20 04:47:47 <@Jenda`> Jinak kdyby si chtěl někdo přečíst 250-příspěvkový flame s měšťákem, tak http://www.nakole.cz/diskuse/16573-vysehradsky-tunel.html#comment551672 2013-06-20 04:48:06 <@Jenda`> a http://www.nakole.cz/diskuse/16537-cykliste-sobe.html#comment552620 2013-06-20 04:48:57 <@Jenda`> (tl;dr: městapo si vymýšlí zákony)