Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Na Gaming on Linux vyšlo interview s vývojářem hry OpenXcom, což je port původní hry UFO: Enemy Unknown. Pokusů o portování této hry existuje víc, ale tento se nesnaží měnit principy hry, ale oživit ji přesně takovou, jak si ji hráči pamatují. Vývoj sice probíhá na Windows, ale autor se snaží o multiplatformnost.
Tiskni
Sdílej:
Tak to mi asi stačí málo ke štěstí, když mě to pořád baví :)
Priznejme si, ze emzaci nahodne rozhozeni po nahodne mape, kteri proste tak nejak jsou a cekaji, nez budou nalezeni a zabitiCož na druhou stranu znamená, že jim na konci jejich tahu zbývá všechen čas a potom tvoje vojáky zabíjí reakční střelbou dřív, než je tvoji vojáci vůbec uvidí.
Já myslím, že přesně tohle on teď nechce. Já mám rád UFO i s tou starou grafikou.
Pokud se to uchytí, časem někdo lepší grafiku určitě udělá jako mod…
OpenXcom, což je port původní hry UFO: Enemy Unknownvs
OpenXcom Open-source reimplementation of the original X-Comjsem sám, kdo vnímá jistý rozdíl mezi "port" a "reimplementace"? mimochodem, většina "portů" (sic!) co znám, se principy hry měnit nesnaží ... pouze implementační detaily, jako je použitý 3D engine nebo výčet zbraní a vybavení
Asi tak, ale bavit se o takových jemných nuancích je přece tááková zábava…
Mohli bychom se hádat do krve, ale mně je tohle fakt úplně jedno :)