Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jedním z důvodů, proč nVIDIA soustředí relativně mnoho práce do vývoje ovladačů pro Linux, je jeho četnost použití ve filmových studiích. Linux se tam dostal natolik daleko, že se stává naprosto běžnou záležitostí. Hollywoodský vývojář Robin Rowe připravil stránky LinuxMovies.org, kde se můžete podívat, jaký svobodný a komerční software je na Linuxu v Hollywoodu používán.
Tiskni
Sdílej:
A ještě... jsme na tom dobře s čím, nikoliv z čeho, takže se znalostí
Anglie je vlastní jméno, takže příště s velkým písmenem.
jazkyka je už jenom překlep.
a že se na tu češtinu občas nevysereteNa rozdíl od překlepů, záměn i/y apod., což jsou záležitosti pravopisné a tedy zanedbatelné, tady autor sděluje použitím chybného tvaru něco jiného než (soudě podle kontextu) sdělit chce. Zrovna v takové zprávě je rozdíl mezi přítomným a budoucím časem docela zásadní.
a navíc sem slyšel že sme na tom ze znalostí rodného jazkyka docela dobře ... oproti třeba anglii a USA ...z vyjímkamy s pravdila
Tak si taky rejpnu. NVIDIA se dle jejich stranek pise cela velkejma, pouze jejich produkty se pisi s jednim velkym pismenem jako nForce atd.No, na logu je to "n" ale malý a navíc takhle je to víc frikulín... "NVIDIA" je jak když to psal nějakej "LAMA PLS HELP!!!"