Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Vyšlo KDE 4.3.1. Nabízí především opravy chyb (hlavně v KMailu, KWinu a KGpg) a vylepšené překlady.
Tiskni
Sdílej:
Se záhadným zamrzáním při spuštění aplikací jsem se na jednom počítači setkal a podařilo se mi to vyřešit zakázáním efektů. Je to sice divné, protože mi nepřišlo, že by to mělo nějakou souvislost, ale pomohlo to.
Dal by som im KDE 3.5.10, keby som nasiel rozumnu binaru ditribuciu, ktora ich bude este aspon 2 podporovat. Ale v ich veku (cca 50) by riesenie, ze si zvyknu na 3.5.10 a po 5 mesiacoch im dam 4.x (ktore sa od 3x vyrazne lisi) by to ol dost velky a nie nutny sok. Takze som rovno vyberal z distribucii s KDE 4.3.Co se vam nelibilo na Debianu?
Proc jim tedy nenainstalujete Gnome? Pro zacatecniky je IMHO snazsi nez KDE, velmi stabilni, rychle a na prostredky mene narocne nez KDE 4. V kombinaci s compizem vypada dokonce i cool.
Takhle se to chová jen při vypnutých efektech, pokud s tím nemáš jiné problémy tak doporučuji povolit efekty a všechny po jednom vypnout, pak by to už mělo fungovat.
nabuduce to aspon prezen spellcheckom
Joj a ešte riešenie aby si nikto nemyslel, že kecám kraviny:
Asi najlepším riešením by bolo mať plasmoidy ako toplevel okná. Toto riešenie by znamenalo:
Nevýhody
Riešenie
Takže ak by si plasma team priznal, že majú problém a začal by s nim niečo robiť (< 500 riadkov kódu) mohli by mať rýchle renderovanie bez composite, lepšiu kompatibilitu a ďalšie možnosti navyše (vyzdvihnúť plasmoid nad okná).
Já mám jiný problém - s korganizerem.
Pokud zadám nový úkol, nebo pokud třeba označím již zadaný úkol jako splněný, položka z kalendáře docela jednoduše zmizí. Objeví se až když zdroj kalendáře zruším a zase označím jako aktivní. Toto se týká pouze týdenního a denního náhledu, v pohledu na měsíc je vše v pořádku.
Cvičně se zeptám, jak je na tom poslední kde4-networkmanager. Tak dlouho jsem se nepřipojil na vlastní wifinu, o openVPN nemluvím, že jsem dal zpět trojkovej. Dík
Pred nejakou dobou zanechali vyvoj plasmoidu a aktualne sa intenzivne pracuje na "solid" aplikacii. Ta sa zda byt vyrazne funkcnejsia (uz sa dokazem pripojit na WPA2 siet), su tam aj nejake mierne vylepsenia (moznost nastavit ikonu k ulozenym lokaciam, konfiguracia informacii zobrazenych v tooltipe, moznost mat pre kazde rozhranie vlastnu ikonu)
Neviem teraz najst tie vyjadrenia, ale spominali sa tam problemy s vyvojom plasma GUI, hlavne kvoli padom celej plasmy pri chybach. Preto sa rozhodli, ze prve spravia klasicku aplikaciu - ktora je len inym rozhranim pre ten isty zaklad. Pravdepodobne ked budu mat vsetko implementovane, tak dorobia aj nejake plasma rozhranie pre ovladanie.
Ja osobne som s ich rozhodnutim spokojny, kedze ten plasmoid robili dost dlho - ale stale to nebolo idealne ani po stranke designu, ani funkcnostou.
Ako vám funguje prehrávanie FLAC súborov cez programy využívajúce Phonon? Mne napríklad Amarok 2 vždy na konci playlistu odsekne asi 3 sekundy z konca skladby.
Spomínaný problém mám s Phononom nastaveným na xine, s použitím GStreameru sa pre zmenu vo FLAC súboroch nedá vyhľadávať. V prehrávačoch, ktoré Phonon nevyužívajú, ako napr. Kaffeine z KDE 3 alebo Exaile, sa ani jedna z týchto chýb nevyskytuje.
jj, to mi dela taky. Zalozite to?
Na rok staré mašině s výkonnou grafickou kartou a dvoujádrem KDE lítá jako blesk. Problém je v tom, že i když v seznamu je detekována spousta zvukových zařízení, zvuk z beden nevychází. U KDE 4.3 jsem je postupně vytlačil na první místo všechny, ale bez úspěchu. U kDE 4.3.1 jsem si na tuhle legraci zatím nenašel čas.
Dost mi to připomíná kget, možná by ani nebyl takový problém integrovat ten kget místo defaultního kopírovacího dialogu, jenom si nejsem jistý jak umí stahovat adresáře. To ale podle mě není až zase takový problém doprogramovat, možná by to chtělo navrhnout třeba v bugs.kde.org
s/4.3.65/4.2.65/ ?
Jeste aby ne. Mit takhle vyvojovou verzi ...
To ano. Ale tak od 4.x.80. 4.x.65 znacilo hodne vyvojovou verzi kde snad nebylo skoro nic stabilni.
Jakožto slabozraký člověk jsem se chtěl zeptat, zda někdo neví, jestli v KWin už funguje zoom desktopu pomocí kolečka na myši tak jako v Compizu. Díky