Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Vyšla nová verzia KDE Four Live (1.1.72), živé distribúcie, s ktorou si môžete pohodlne vyskúšať pripravované KDE 4.2.
Tiskni
Sdílej:
No ja si dokážem priznať že vykresľovanie Qt4 je rýchlejšie ;) Je dosť pravdepodobné, že je fakt rýchlejšie než Qt3 ale ...
V prvom rade ak by sme porovnávali Qt3 a Qt4 je potrebné si uvedomiť, že porovnávame ľahučké prostredie s ťažkotonážnym prostredím ktoré aj keď môže mať rýchlejšie vykresľovanie sa bude navonok javiť pomalšie.
Asi najdôležitejším rozdielom medzi Qt3 a Qt4 je to, že Qt3 vykresľuje priamo a Qt4 do bufferu. Prejavuje sa to tak, že pri zmene veľkosti okna Qt3 môže preblikávať, u Qt4 by to malo pôsobiť plynule. No osobne sa mi zdá aj tak plynulejšie Qt3 ale to dajme teraz nabok. Zaujímavy jav nastane v prípade, že vypneme double buffering z Qt4. Každé jedno prekreslenie, každá zmena veľkosti, každé scrollovanie, všetko preblikáva. Qt4 totiž neprekresľuje iba tie časti ktoré je nutné prekresliť ale prekresľuje úplne všetko čo samozrejme aj pri povedzme výrazne rýchlejšom vykresľovaní nemôže konkurovať čiastočnému prekresľovaniu.
Qt4 ponúka omnoho väčšiu voľnosť tvorcom grafických tém. Je možné používať rôzne fade efekty, všade alfa blending a podobne. Preto má dokonca každý prvok svoj vlastný buffer čím sa zväčšuje množstvo spotrebovanej RAM a samozrejme týmto sa spomaľuje aj vykresľovanie.
Osobne by som bol rád keby bola možnosť používať nejaké odľahčené Qt bez podpory tém a podobných vecí s priamym vykresľovanim. Vtedy by malo šancu poraziť Qt3 v rýchlosti bez problémov.
... dokonce mnohem lépe než v KDE 3.5jistě, třeba bug #164926 práci velice usnadňuje ...
Pokud jedna vlastovka jaro nedela, tak by to mohlo platit aj obracene - to ze to "uz" staci Tobe jeste neznamena, ze je to vseobecne pouzitelene a bezproblemove. (to je pouze hloupe rypnuti)Ano, to je skutečně jen tvoje hloupé rýpnutí, protože jsem ani nic takového netvrdil (a nechtěl tvrdit). Pouze jsem poznamenal, že jsem s KDE 4 spokojen a vyhovuje mi více než KDE 3. A asi nejsem sám. Nevím, proč se kvůli tomu musí řada lidí fanaticky vztekat. Jako by tu snad mělo být dovolené psát jen kritiku na KDE 4 a velebit KDE 3 a nepřipouštět realitu, která je docela jiná. Ne každý používá HW s vadnou SW podporou.