Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Byla vydána KDE Plasma 5.6.5. Došlo k přidání překladů a opravení nemalého počtu chybiček, např. problémy s indikací baterie, problém s maximalizací okna, problémy s kompilací pomocí clang atd. Kompletní přehled v seznamu změn. Dle plánu bychom se KDE Plasma 5.7.0 mohli dočkat druhý týden v červenci.
Tiskni
Sdílej:
return 4;
Akorát je průser, že jak mixují ty aplikace - část už je na frameworku, část ještě na starých knihovnách, tak je půlka aplikací najednou anglicky. No alespoň se trochu procvičí v angličtiněTo bude nějaká chybička u tebe. Používám také KDE4 s půlkou aplikací již na frameworku, a mám všechno v češtině.
Zato hromada cool blbostí, které také pořádně nefungují.Co třeba KDE Connect? 1) Není to blbost, 2) Funguje to celkem obstojně, 3) AFAIK nikdo jiný (ani na jiných OS) takhle dobrý nástroj pro komunikaci s telefonem neposkytuje.
Už sa dá používa kmail bez akonadi?
ja mam porad pocit, ze ani KDE 4 nedotahli do funkcniho stavu
Nebo to prostě konkrétní lidé používají specifickým způsobem (a na specifické konfiguraci zbytku systému), který exponuje určité chyby.
Komplexní software obvykle obsahuje chyby, překvápko.
Pro mě třeba bylo problematické to slavné „stabilní“ GNOME 2 i v posledních verzích a jak ho přejalo MATE. Měl jsem potíže hlavně s panelem (občas se neskrýval, občas se rozsypaly applety, při vertikální orientaci byl hnusný).
Njn. Kdyz to je taky tezky, kdyz se s plasmou soucasne aktualizovalo i to QT5. Clovek pak vi uplny prd. :-/ Mno, pak nekdy odpoledne do ty diskuze mrknu, treba uz se bude vedet vic.
To alespon, ze nejdriv jsem aktualizoval notebook a ne pracovni pocitac. Tam mam taky i686 balicky na 64bitovym intelu.