Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Vyšlo KDE Two Live. Je založeno na OpenSuse 11.1 a obsahuje KDE 2.2.2. Stahujte KDE-Two-Live.i686-2.2.2-Build1.1.iso.
Tiskni
Sdílej:
Sosl jste to někdo? Je to tam opravdu? Třeba je to Aprílový vtípek a zároveň vzpomínačka
Jo, je tam KDE 2.2.2 :)
Fakt tam to KDE 2.2.2 je, prznám sa, že KDE2 vidím prvý krát v živote (ak nerátam skrínšoty)
KDE 2 byla ve sve dobe bomba, protoze do te doby bylo pouzitelne akorat Gnome. Jeste ted si vzpominam, jak jsem jasal nad tim, jake je to krasne )) Vydani KDE2 znamenal na mem pocitaci definitivni konec Gnome.
Myslim, ze to tak nejak bylo, problem byl v tom, ze diky licenci Qt KDE ustrnulo ve verzi 1.X a dost dlouho se nevyvijelo, coz umoznilo GNOME dohnat a v te dobe IMHO i predehnat KDE.
To se ale zmenilo s prichodem KDE 2.x, kdy se KDE ujalo vedeni a uz ho nepustilo )))
POZN: tento prispevek obsahuje osobni anzor autora. No flame please ))
To ze to znamena nefunkcnost nekterych veci,... které (rozuměj alespoň jedna z nich) valné většině uživatelů zásadním způsobem ulehčují práci, dalo by se říci, že je přímo potřebují
je vyvazeno novyma funkcema a vlastnostma.... které jsou valné většině uživatelů naprosto k ničemu, spíše naopak je otravují a zdržují tomu neříkám zrovna "vyvážení nevýhod" p.s. tento subthread začal o KDE 4.0 - to nemělo ani kdepim! - která z nových funkcí a vlastností vyvažuje například absenci mailového klienta?
Vyskúšal som... A mám taký zvláštny pocit, že jednak sa do dneška zas tak moc nezmenilo a jednak, že by mi tam tuším nič nechýbalo... ehm....