V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Po srovnání KDE a Gnome, co se týče aplikací z oblasti hudby a fotografií, se Bruce Byfield pustil do poštovních klientů a nástrojů pro konfiguraci a administraci. Evolution se prý mnohdy může srovnávat s KMail, ale jen těžko jej porazí. Ve druhém článku autor pochválil obě prostředí (až na některé oblasti jako konfigurace sítí), ale vítězem se přeci jen stalo KDE díky širším možnostem nastavení. Výjimkou budiž zpřístupnění prostředí například nevidomým, kde Gnome prý stále vede.
Tiskni
Sdílej:
ale vítězem se přeci jen stalo KDE díky širším možnostem nastavení.A to má být snad pro uživatele výhoda? Kam ten IT svět spěje...
Both KMail and Evolution are thoroughly modern email readers, with few differences in general functionality.to je uz 1.april? :D evolution zamŕza pri každej príležitosti a Kmail nedokáže odoslať primitívny mail v html..
A teď si představ, že nejžádanější telefon na světě skoro žádné nastavení neobsahuje a dokonce neobsahuje některé funkce, které mají deset let staré telefony. Jak to?degenerace
A aplikaci se nemá přizpůsobovat člověku, ale má být pro lidi vytvořena a ne lidmi ohýbána.Už pár minut nad tím přemýšlím, ale marně se snažím přijít na to, co jste tím myslel. Can you elaborate? Protože momentálně mám pocit, že jste jediným člověkem na světě, který měl tu čest spatřit vzor běžného uživatele, uložený v sídle Mezinárodního úřadu pro míry a váhy v Paříži. Můžete nám podrobněji vysvětlit, jak vypadá? Předem díky.
člověk opravdu existuje ... je imaginární.
Twe ty už to nehul
Tak to jsou vaše priority bohužel nekompatibilní s 90 % ostatní populace. Neříkám, že je to chyba, jen je od autora porovnání divné z toho vyvozovat, že některé desktopové prostředí je kvůli tomu lepší, když pro většinu je opak pravdou.Mám pocit, že ti něco nedošlo. Něco maličko nedocvaklo. Takový malý detailíček. Prostě drobnost.
A co je nejlepší, můžeš psát kapitálkami, jak chceš, ale nezabráníš mi pokračovat.Wtf? Já se snad snažím ti v něčem zabránit? Co se tady člověk všecko nedozví...