Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Po srovnání KDE a Gnome, co se týče aplikací z oblasti hudby a fotografií, se Bruce Byfield pustil do poštovních klientů a nástrojů pro konfiguraci a administraci. Evolution se prý mnohdy může srovnávat s KMail, ale jen těžko jej porazí. Ve druhém článku autor pochválil obě prostředí (až na některé oblasti jako konfigurace sítí), ale vítězem se přeci jen stalo KDE díky širším možnostem nastavení. Výjimkou budiž zpřístupnění prostředí například nevidomým, kde Gnome prý stále vede.
Tiskni
Sdílej:
ale vítězem se přeci jen stalo KDE díky širším možnostem nastavení.A to má být snad pro uživatele výhoda? Kam ten IT svět spěje...
Both KMail and Evolution are thoroughly modern email readers, with few differences in general functionality.to je uz 1.april? :D evolution zamŕza pri každej príležitosti a Kmail nedokáže odoslať primitívny mail v html..
A teď si představ, že nejžádanější telefon na světě skoro žádné nastavení neobsahuje a dokonce neobsahuje některé funkce, které mají deset let staré telefony. Jak to?degenerace
A aplikaci se nemá přizpůsobovat člověku, ale má být pro lidi vytvořena a ne lidmi ohýbána.Už pár minut nad tím přemýšlím, ale marně se snažím přijít na to, co jste tím myslel. Can you elaborate? Protože momentálně mám pocit, že jste jediným člověkem na světě, který měl tu čest spatřit vzor běžného uživatele, uložený v sídle Mezinárodního úřadu pro míry a váhy v Paříži. Můžete nám podrobněji vysvětlit, jak vypadá? Předem díky.
člověk opravdu existuje ... je imaginární.
Twe ty už to nehul
Tak to jsou vaše priority bohužel nekompatibilní s 90 % ostatní populace. Neříkám, že je to chyba, jen je od autora porovnání divné z toho vyvozovat, že některé desktopové prostředí je kvůli tomu lepší, když pro většinu je opak pravdou.Mám pocit, že ti něco nedošlo. Něco maličko nedocvaklo. Takový malý detailíček. Prostě drobnost.
A co je nejlepší, můžeš psát kapitálkami, jak chceš, ale nezabráníš mi pokračovat.Wtf? Já se snad snažím ti v něčem zabránit? Co se tady člověk všecko nedozví...