Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
WebKit, jádro macovského closed-source prohlížeče Safari, je forkem KHTML používaného především v Konqueroru. Vývojáři z Apple, KHTML a Trolltechu se nyní spojili, aby společně pokračovali ve vývoji WebKitu (do nějž budou zařazeny novinky z KHTML, které v něm chybí). Na webu projektu si můžete přečíst cíle spojení.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
Zni to jako kdyby WebKit za KHTML zaostaval a to ho milostive prijalo k sobe a naucilo ho co neumi.Zprávička přeci říká, že budou KHTML a WebKit spojeny do jednoho projektu: WebKit. Z toho mi nevyznívá, že by KHTML někoho milostivě přijímalo, když bude i zachován název WebKit. Takže v novém projektu bude všechno dobré z WebKitu + novinky z KHTML. Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)
Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)Sice nevím, jak Safari šlape na Mackovi, ale pod Windows nestojí za moc. Zato v Linuxu používám téměř výhradně Konqueror. Doufám, že nebudu nucen stěhovat se na Operu
Co vím, tak Kazehakase už WebKit použít umí...I Epiphany (a to je IMHO velice pouzitelny prohlizec), viz ten clanek na Rootu
No minimalne by to mohlo byt napsano tak, aby bylo jasne, ze prejimat se bude obecne. Ted je zminovano jen prejmuti novinek z KHTMLAle vždyť to tak je. Přejímat bude pouze WebKit, protože výsledným produktem bude WebKit. Věci z WebKitu tedy nikam předávány nebudou - zůstanou "doma" a přejaty budou ty věci z KHTML, které WebKit nemá.
Docela by me zajimalo nejake vizualni srovnani KHTML a WebKitu, abych videl co presne myslis terminem mnohem dal. ACID? CSS?...Srovnám-li úroveň kvality renderování stránek (Mac Safari vs. Konq.), které běžně navštěvuji, tak Konq. z toho vychází lépe.
vim ~/.emacs