Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
WebKit, jádro macovského closed-source prohlížeče Safari, je forkem KHTML používaného především v Konqueroru. Vývojáři z Apple, KHTML a Trolltechu se nyní spojili, aby společně pokračovali ve vývoji WebKitu (do nějž budou zařazeny novinky z KHTML, které v něm chybí). Na webu projektu si můžete přečíst cíle spojení.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
Zni to jako kdyby WebKit za KHTML zaostaval a to ho milostive prijalo k sobe a naucilo ho co neumi.Zprávička přeci říká, že budou KHTML a WebKit spojeny do jednoho projektu: WebKit. Z toho mi nevyznívá, že by KHTML někoho milostivě přijímalo, když bude i zachován název WebKit. Takže v novém projektu bude všechno dobré z WebKitu + novinky z KHTML. Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)
Btw, jak to vypadá na úrovni kódu, to vůbec nevím, ale srovnám-li (renderovací) schopnosti Safari a Konqueroru, tak mi vychází, že je KHTML mnohem dál. (V čem vlastně spočívá závislost KHTML na KDE?)Sice nevím, jak Safari šlape na Mackovi, ale pod Windows nestojí za moc. Zato v Linuxu používám téměř výhradně Konqueror. Doufám, že nebudu nucen stěhovat se na Operu
Co vím, tak Kazehakase už WebKit použít umí...I Epiphany (a to je IMHO velice pouzitelny prohlizec), viz ten clanek na Rootu
No minimalne by to mohlo byt napsano tak, aby bylo jasne, ze prejimat se bude obecne. Ted je zminovano jen prejmuti novinek z KHTMLAle vždyť to tak je. Přejímat bude pouze WebKit, protože výsledným produktem bude WebKit. Věci z WebKitu tedy nikam předávány nebudou - zůstanou "doma" a přejaty budou ty věci z KHTML, které WebKit nemá.
Docela by me zajimalo nejake vizualni srovnani KHTML a WebKitu, abych videl co presne myslis terminem mnohem dal. ACID? CSS?...Srovnám-li úroveň kvality renderování stránek (Mac Safari vs. Konq.), které běžně navštěvuji, tak Konq. z toho vychází lépe.
vim ~/.emacs