abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Microsoft si stěžuje na chování Google

    Microsoft si stěžuje na monopolní chování Google, které mu stěžuje získávání lepší pozice na trhu. Microsoftu konkrétně vadí, že neumožňují konkurenci využívat data z knih, které zdigitalizovali, nedávají ostatním přístup k údajům o zákaznících, která sbírají, a že není snadné na Windows Phone přehrávat videa z YouTube.

    31.3.2011 19:03 | Luboš Doležel (Doli) | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Luboš Doležel (Doli) avatar 31.3.2011 19:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Váhal jsem, jestli to rovnou nestrčit do humoru. Neboli Google podle MS neumožňuje konkurentům krást výsledky své práce (což MS dělá rád například s výsledky vyhledávání). A co je největší sranda, v podstatě si stěžují na monopolistické praktiky, které sám MS vždy používal. Chudáčci uplakaný.
    M!ky8 avatar 31.3.2011 19:20 M!ky8 | skóre: 9 | blog: Miky8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google

    Hned po přečtení jsem čekal sekci humor :)

    vain avatar 31.3.2011 19:22 vain | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Jj, taky jsem se hned podíval, v jaké to je sekci.
    If the only choice you've got is to do the wrong thing, then it's not really the wrong thing, it's more like fate.
    31.3.2011 19:54 JohnyB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    I já čekal, že je to v sekci humor :-)
    Bedňa avatar 31.3.2011 20:12 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Taky, tak :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    1.4.2011 09:11 qpal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Ja to precetl az dnes a cekal jsem april!
    Max avatar 31.3.2011 19:20 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Nejvíce mne pobavilo to s youtube :D.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    multi avatar 31.3.2011 19:41 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    MS by mel zakazat/zabranit ve windows instalaci flashe a problem se pak vyresi sam .....
    31.3.2011 19:48 Joe Doe | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Není to sranda. Totem měl pro YT samostatný modul. Podmínky užití YT ale nedovolují třetím stranám přistupovat "plnohodnotně" k YT. Takže Totem ostrouhal a pokud si vzpomínám dobře, tak stahuje videa jen ve slabší kvalitě (nebo vůbec?).

    V tomhle Microsoftu fandím...zbytku asi legrační je, no :)
    31.3.2011 20:46 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Aha, to jako, že youtube-dl porušuje podmínky :-O a co sniffování trafficu na GET?

    Ad obtíže při přehrávání videa. Myslím, že to asi nebude Youtubem :-D.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 31.3.2011 21:22 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    To je absurdní. Takže když si do podmínek užití někdo dá, že se na ně nesmí pingat, tak na ně nikdo na světě nesmí pingat, protože by tím porušil něco, co je napsané na nějaké stránce někde?
    31.3.2011 22:47 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Zásadní rozdíl je v tom, že pro ping na rozdíl od videa nepotřebujete licenci pro zobrazení chráněného díla.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 31.3.2011 22:59 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Myslel jsem, že např. v ČR nepotřebuju u audiovizuálních děl licenci žádnou (ke zhlédnutí).
    xkucf03 avatar 31.3.2011 23:15 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Proč by mi ale to video přes TCP posílal, kdyby nechtěl, abych k němu měl i licenci? Resp. má smysl někomu poskytovat* autorsky chráněné dílo a neposkytovat mu licenci? Totéž platí s tím pingem – když nechci, aby mne někdo pingal, tak mu prostě na ten ping nebudu odpovídat.

    *) mluvíme o situaci, kdy poskytuje, nabízí ke stažení, sám majitel práv, ne nějaký pokoutný pirát.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    1.4.2011 09:09 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Na shlednuti dila nepotrebujes licenci. Takze klidne Ti nekdo pres TCP posle dilo bez licence. Rika tim, ze dilo smis pouzivat v ramci zakonu bez licence. Jiné je to u softwaru. Tam je licence pro provoz potreba.
    31.3.2011 19:42 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Přemejšlim koho žalovat za to, že mě smrděj nohy...
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám
    Jaromír Svoboda avatar 31.3.2011 20:11 Jaromír Svoboda | skóre: 9 | blog: netblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    No asi výrobce tebou užívaných bot ne? :-)
    Tom & Jerry: # cat /dev/input/mouse0
    Bedňa avatar 31.3.2011 20:14 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    By som to rozšíril o výrobcov jeleniste ;-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    31.3.2011 19:42 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    He? To tam na západě mají ten apríl nějak brzo, ne-li?
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub
    31.3.2011 20:32 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    …které mu ztěžuje získávání…
    31.3.2011 20:37 Dejv | skóre: 37 | blog: Jak ten blog nazvat ... ? | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    stěžuje získávání lepší pozice na trhu
    LOL Na tohle me okamzite napadlo zname "Zlodej krici chytte zlodeje" :-) Viz IE, WMPlayer
    Pevně věřím, že zkušenější uživatelé mě s mými nápady usměrní a pošlou tam, kam tyto nápady patří...
    xkucf03 avatar 31.3.2011 21:03 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    LOL :-P
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Berysek avatar 31.3.2011 21:09 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Tak toto tady mělo vyjít zítra... :D
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    31.3.2011 21:33 ---- | skóre: 33 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    No to mají blbý .. :-D
    31.3.2011 22:52 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Že by MS okusil vlastní medicínu :-D ?
    1.4.2011 15:43 obrys | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    +1
    Tak chutnají jeho vlastní kapky, které 10 let ostatním ordinoval...
    1.4.2011 09:02 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Tak to čtu až dneska a nějak se nesměju... Jsem z toho nějak unaven...
    Ravensun avatar 1.4.2011 09:13 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    1+ Tak nějak. Všechny ty společnosti a internety už mě začínají pěkně srát.
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    xkucf03 avatar 1.4.2011 20:57 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft si stěžuje na chování Google
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.