Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
The H informuje o stížnosti podané Motorolou (nyní vlastněné Googlem). Podle Motoroly Apple porušuje její patenty a vyžaduje zákaz importu zařízení Apple, která využívají bezdrátové komunikace, do USA. Zároveň s tím se Google vyjádřil, že softwarové patenty poškozují zákazníka a nepomáhají inovaci.
Tiskni
Sdílej:
No došlo mi, že prostý dovoz a import odlišujeme v češtině. Angličtina jakožto jednoduchý jazyk pro křováky a amíky je méně bohatší a mají na to asi jen jeden výraz.Je to možné, nedovedu to posoudit, protože nejsem ekonom.
Chápal bych, kdyby žádali zákaz prodeje v USA.To je tam zřejmě zahrnuto také, protože chtějí i zákaz „sale after importation.“
Angličtina jakožto jednoduchý jazyk pro křováky a amíky je méně bohatší a mají na to asi jen jeden výraz.V češtině máme i slovo "chudší" a nemusíme používat opis.
On je vlastník a jakovýrobce.To je nesmysl. Vyrobcem tech telefonu, atd. je typicky nejaka dcerina spolecnost Foxconnu se sidlem v Cine.
Designed by Apple in California Assembled in China Model No.: X1234
Ehm .. Ono existuje nějaké Apple zařízení, které je importováno do USA? :)Ste asi nepochopili, jak funguje prumysl v moderni dobe. Zvysovani produktivity v dobe industrializace: prechod z lidske na strojovou vyrobu; dnes: eh, stroje sou drahe, zaplatime 1000000 cinanum tolar denne