Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
MPlayerX, svobodný přehrávač multimédií pro Mac OS X, neprošel schvalovacím procesem Applu a nedostal se tak do Mac AppStore. Program procesem schválení neprošel, protože do něj jeho vvojáři odmítli implementovat App Sandbox. Program by tak prý přišel o nezanedbatelné množství funkcí a stal by se jen dalším „mizerným“ klonem QuickTime.
Tiskni
Sdílej:
Přitom po tom co se stalo z VLC je tohle jediný použitelná přehrávač na OS X...Co se stalo?
Nechapu tyhle kryptofasisticka omezeni jako je totoKryptofašistická omezení? Proboha jaká? Že Apple požaduje, aby aplikace, které budou běhat na jeho systému respektovaly nějaká pravidla standardy je kryptofašismus? Zrovna my na Linuxu by jsme měli mlčet, protože nerespektujeme kolikrát ani standardy, které si dohodneme mezi sebou. Ne že bych měl Apple nějak rád, ale v tomto případě se mu IMHO ani nedivým!
Ani ne ... TO je budoucnost dle Apple a Mrkvosoftu ...
Metro není prakticky nic jiného, než nový koncept nabídky Start obohacený o ty Metro Aplikace. Na to co si můžu a co nemůžu stáhnout a nainstalovat a spustit nemá ten sebemenší vliv. Testuji Windows 8 tu prerelease verzi ve Virtualboxu a kdybych měl zhodnit jak je nastavený trend, tak bych řekl asi že tu máme vypilovanější Windows 7 bez zakulacených rohů oken a s možností používat to Metro, kteréžto mně teda ničím moc nenadchlo, takže ho nepoužívám, ale zbytek zůstal viceméně stejný.
? máme vypilovanější Windows 7 bez zakulacených rohů oken a s možností používat to Metro, kteréžto mně teda ničím moc nenadchlo, takže ho nepoužívám, ale zbytek zůstal viceméně stejný.Prosím tě, a jak to přesně nepoužíváš, když to nejde vypnout?
ale na klasickém desktopu je imho na nic, tam mi stačí úplně normální nabídka Start ve stylu Windows 7, a ikonky nejpoužívanějších aplikací na panelu.Ano, akorát že to v MS jaksi nechtějí pochopit, takže tam normální nabídka start nikde není.
tam mi stačí úplně normální nabídka Start ve stylu Windows 7, a ikonky nejpoužívanějších aplikací na panelu.Takže vlastně nabídka ve stylu Windows 95. Inovace nula
Who cares? Moje Xfce vypadá jako Windows 95, akorát s vychytávkami jako lepení oken, virtuální plochy nebo schránka s historií. Inovace taky nula.+1. Ale asi nejsme in. Jak něco funguje, tak to dnes není v módě.