abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4

    QGtkStyle, které u Qt 4 dokáže zajistit použití vzhledu GTK+, se tu už zmiňovalo. K dokonalosti však stále něco schází, například používání nativních GTK+ dialogů. Právě toto se nyní změní - vizte blog na Qt Labs.

    1.10.2008 10:34 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.10.2008 10:50 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    To bude vypadat qt pěkně a rozšíří se množství možných témat pro qt. V GTK je jich opravdu požehnaně. V qt jsou všechny témata takové dost střídmé.
    belisarivs avatar 1.10.2008 11:31 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    To chce cas.

    Na druhou stranu, asi marne cekam na to, ze se necho takoveho objevi u GNOME.

    Minimalne moznost pouzit ikony z GNOME v KDE a obracene bych uvital. Proste by bylo jedno theme podle specifikaci freedesktop.org a to by slo pouzit ve vsem co tyto specifikace splnuje.
    IRC is just multiplayer notepad.
    1.10.2008 12:38 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    KDE 4 (narozdíl od KDE 3) používá ikonková thémata dle specifikace Freedesktop.org.
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    belisarivs avatar 1.10.2008 13:55 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Jo, to vim. A GNOME? Tango je podle freedesktop.org?
    IRC is just multiplayer notepad.
    1.10.2008 11:38 jj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    a existuje nieco, co funguje naopak?
    1.10.2008 12:45 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Existuje (a to již mnoho let) - GTK-Qt Theme Engine. Ale není to úplně nejideálnější, pod KDE 3 mi některé GTK aplikace při použití gtk-qt-engine zlobily. Verzi pro Qt 4 / KDE 4 jsem ještě nezkoušel, třeba už je to tam lepší, nevím. Každopádně nepřijde mi to bohužel moc aktivně vyvíjené (poslední commit je 4 měsíce starý), škoda že se toho také neujmou lidé z Trolltechu.
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    Václav 1.10.2008 14:01 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    v Qt 4 verzi jsem zatím nezaznamenal žádný problém. Ale líbilo by se mi, kdyby se našlo něco co dokáže i synchronizovat nastavení gtk a qt. Třeba záložky dialogů.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    1.10.2008 14:11 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Já jsem jeden zaznamenal, nemá se to rádo s Firefoxem 3.x. Nevypadá to úplně dobře (s výchozím tématem to jde, pokud by někdo chtěl i KDE 4-like ikony a použil by k tomu určený téma, narazí na pár chyb ve vykreslování) a navíc po vypnutí Firefoxu zůstane proces někde viset (neukončí se).
    1.10.2008 13:51 nero
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Ono by bylo vubec nejlepsi, kdyby Gnome bylo napsane nad Qt a nebo naopak KDE nad GTK+. Odpadla by spousta problemu, vlastne by to pak byla technologicky stejna prostredi s jinou filozofii, ktera by si mohla navzajem "pujcovat" aplikace :) Jenze to asi nehrozi... Gnome GTK+ neopusti kvuli licenci, vyvojari KDE zase neopusti Qt, protoze jsou presvedceni, ze je lepsi. Nehlede na to obrovske mnozstvi prace s tim spojene.
    2.10.2008 02:02 Deleted [8409] | skóre: 14 | blog: darkblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Tak tento názor se mi líbí.

    Osobně bych neupřednostnil ani jeden toolkit. Jde mi jen o to, že by byl jeden.
    Ilfirin avatar 1.10.2008 13:52 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Konečně budou mít Qt aplikace hezký souborový dialog ;-).
    1.10.2008 15:49 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Hehehehe... to je nejlepší vtip, co jsem tenhle týden slyšel :-D
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    1.10.2008 18:50 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Nejhezčí je ale stejně ten u Tk.
    Jardík avatar 1.10.2008 23:15 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Nene, ten u Visty, protože má integrované kvalitní vyhledávání (né jako ten ubohý vyhledávací šmejd v gtk), kdy ani nemusíte znát cestu k otevíranému souboru. Napíšete jeho název či část obsahu a téměř okamžitě máte výsledek i pro desítky urovní adresářů.
    Věřím v jednoho Boha.
    1.10.2008 23:34 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Takové vyhledávání nemusí být špatná featura. Já od těchto dialogů čekám hlavně cestu, kterou mohu přepsat a našeptávač.
    regnarg avatar 2.10.2008 08:12 regnarg | skóre: 20 | blog: rm -rf /this/blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Ale v unixovém světě je častější, že člověk přesnou cestu _zná_, a proto je velká škoda, že žádné opendialogy mu jí neumožní pohodlně a s rozumným completionem zadat (asi tak pohodlně jako parametr příkazu v bashi). Takže žabomyší spory gtk vs qt opendialog jsou vcelku zbytečné, protože ani jedni nad tím moc nepřemýšleli...
    S láskou se nerodíme, ale s láskou se stáváme lidmi. --Simone De Beauvoirová
    michich avatar 2.10.2008 09:08 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Neumožní? Přinejmenším v GTK dialogu doplňování cest TABem funguje.
    Václav 2.10.2008 09:18 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Nesmysl :D GTK dialog cestu zadat a doplňovat umí, stejně tak ten Qt. A předpokládám že s plným nasazením nepomuk v KDE přijde i Šmídovo oblíbené vyhledávání.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Jardík avatar 4.10.2008 09:59 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Lidi jako vy brání rozšíření Linuxu, protože podle vás je "jen pro vyvolené". Já také třeba cestu znám, ale přijde mi rychlejší napsat do pole hledat tapeta1 a mít okamžitě výsledek, když jsem v kořenovém adresáři, než psát /Use[TAB]/Ja[TAB]/Ob[TAB]/Ta[TAB]/ta[TAB]1[TAB] či klikat postupně na Users Jarda Obrázky a pak to hledat mezi 100 soubory.
    Věřím v jednoho Boha.
    4.10.2008 19:07 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Myslím, že je lepší takovou cestu rovnou zkopírovat, než ji ručně přepisovat. Holt někdo na funkci copy&paste ještě nepřišel. Vyhledávání je na to, aby jste vyhledali něco, co hledáte. Pokud tedy máte bordel na disku a nevíte, kde co je, tak vám něco takové může občas i pomoci.
    Jardík avatar 5.10.2008 01:10 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    A odkud tu cestu mám zkopírovat ... ono je těžké zkopírovat něco, co ještě nikde není.
    Věřím v jednoho Boha.
    15.10.2008 21:55 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Pokud to nikde neni, tak asi tezko vyhledate neexistujici soubor/cestu.
    2.10.2008 12:06 hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Jo tak to moje souborové dialogy v kde mají taky možnost hledat např. přes beagle. funguje to, nevím kde dělám chybu. :D
    Jardík avatar 4.10.2008 09:50 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Tak to máš asi jiný KDE. Já tu žádné vyhledávání nemám a beagle je oproti vyhledávání ve vistě pozadu a ani tam snad nejde nastavit adresář, ve kterém se má hledat a hledá ve všech, co se indexují.
    Věřím v jednoho Boha.
    1.10.2008 23:59 spang
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    Ten neznám, to by mě zajímalo, jestli konkuruje třeba tomu v xmms :-D
    Ilfirin avatar 2.10.2008 08:10 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nativní GTK+ dialog v QGtkStyle pod Qt 4
    To je GTK1 file dialog.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.