Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
WebUpd8.org představuje nové rozšíření pro Nautilus, které tomuto správci souborů umožňuje zobrazit terminál s pracovním adresářem nastaveným na aktuálně prohlížený adresář – podobně jako to umí Doplhin.
Tiskni
Sdílej:
guake -t -e "cd %f"
"bordelu"Já už vlastně ani nevím jak bych to bez příkazů jako je find, grep, file, atd. vlastně dělal. A to v ~ nějakou adresářovou strukturu mám a jakž takž se snažím třídit ten
odpad.
Todle uz zavani fobii z graphic UI člověčeNení, ale GUI je ve valné většině případů šíleně neefektivní. Já už dokonce i na TouchBooku (bez doku) používám raději klávesové zkratky (CTRL+A, CTRL+C,…) protože např označovat a mazat všechen text a trefovat se při tom nehtama… no šílené (v mém případě to dokonce došlo tak daleko, že si před provedením akce spočítám počet nutných kroků nutných k provedení akce v duchu a pak se pustím buď do vyťukávání zkratek na virtuální klávesnici nebo do klasického máchání rukama po displeji podle toho co je efektivnější). Jak lidi nahrazují takové věci jako regexpy, souborové masky a nebo i jednoduché skriptíky jen dumám.
Tak tohle je na feature request