Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na oficiálním blogu věnovanému open-source hardwaru Arduino byl představen na Arduinu založený open-source mobilní telefon. Hardwarový základ telefonu tvoří Arduino GSM Shield. Software telefonu využívá knihovny Arduino GSM. Podrobné informace s odkazy na GitHub jsou k dispozici na stránce projektu (DIY Cellphone).
Tiskni
Sdílej:
s/zapomenujte/zapomenutej/;
asi už to chytám taky...
argumentum ad websitumDíky, pobavilo
Dokud nebude mít i GSM modul otevřený firmware, lze jen stěží hovořit o otevřeném hardware.Nebylo by více info k tomu? Nemůžu to tam vůbec najít... Díky.
bccmd
z Bluez. No, nepochodil jsem.
Samo, muzes pak delat i jiny brikule - trebas se prihlasit do site jako telefon nekoho jinyho ... a volat na jeho ucet.Citation needed.
Ano, ale jak už bylo napsáno, totéž lze udělat s libovolným softwarově definovaným rádiem (a že jsou už dost levná, zrovna dneska mi FedEx přinese BladeRF :).
To vypadá zajímavě, co s tím chceš dělat?
Radiolab s rtl-sdr a Baofengem zatím umí například: poslouchat rádiohlasový provoz hasičů, CBS, vodáren, taxi… přijímat paging záchanek přijímat a v terénu dohledat spadlé meteorologické sondy přijímat a zobrazovat obrázky z meteorologických družic aktivní radarové odpovídače letadel, kreslení letadel do mapy Hardware BladeRF by brmlabu umožnil například: vysokorychlostní radio skener (vytěžování zajímavých dat, která často létají ve vzduchu nešifrovaně) bezpečnostní výzkum wifi a bluetooth učení se DSP na FPGA provoz vlastní GSM sítě přijem GPS, GLONASS a GALILEO provoz vlastní sítě GPS, GLONASS a GALILEO (!) komunikace s některými RFID čipy analýza systémů KEELOQ (dálkové odemykání) měření a ladění rádiových filtrů, oscilátorů, směšovačů a antén - v podstatě nahradí VNA S transvertorem (+150USD) pro krátké a velmi krátké vlny by též bylo možno komunikace s dalšími RFID čipy aktivní provoz digimodů na radioamaterských pásmech - zkoumání šíření rádiových vln v různých pásmech (lze v omezené míře i bez transvertoru, nicméně těžiště těchto typů provozů je na KV) Provoz klienta/nodu sítě APRS
ale je to koupené do brmlabuA finančně na to přispěl blahoslavený brmlab, hodilo by se dodat
selektivní (resp. nesmí ti tam lézt třeba FM broadcast) přijímačIIRC to pásmo je někde kousek pod 2m HAM bandem, ie něco jako 140MHz nebo kousek níž. Jestli FM broadcastem myslíš komerční stanice v pásmu 98~108 MHz, tak to by bylo dost špatný, kdyby ti do toho lezly
Jestli FM broadcastem myslíš komerční stanice v pásmu 98~108 MHz, tak to by bylo dost špatný, kdyby ti do toho lezlyAno, to je dost špatný (situace možná souvisí s tím, že bydlím 800 metrů od 5kW vysílače Rádia Bonton). Bohužel na rádio za dvě stovky a na vysílačku za litr jaksi zapomněli nainstalovat správný filtr. Po jeho instalaci se odstranil Bonton a nahradilo periodické ho rušení POCSAGem
který ti umožní ručně nastavit parametry přenosu jako TMSI a Kc.Aha proprietární firmware si tohle šéfuje sám? Tak to pak jo. P.S. Mírný offtopic: u módu p2p (bez vysílače operátora) je potřeba stejně hw zasáhnout do rf části ne?
Aha proprietární firmware si tohle šéfuje sám?Do proprietárního firmware typicky můžeš tak maximálně posílat AT příkazy. A AT příkaz "nastav si tohle Kc a tohle TMSI" jaksi neexistuje.
P.S. Mírný offtopic: u módu p2p (bez vysílače operátora) je potřeba stejně hw zasáhnout do rf části ne?U těch Motorol co na nich běhá OsmocomBB to má bez modifikace špatnou citlivost, ale jako funguje to (nezkoušeli jsme, jaký dosah to má bez a s; v rámci paneláku to funguje out-of-the-box).
Do proprietárního firmware typicky můžeš tak maximálně posílat AT příkazy. A AT příkaz "nastav si tohle Kc a tohle TMSI" jaksi neexistuje.Aha já předpokládal, že to bude třeba DSP, který bude od OS přijímat pakety, ale RF část: časování (timeslot) a frekvenci si bude hlídat sám.
Samo, muzes pak delat i jiny brikule - trebas se prihlasit do site jako telefon nekoho jinyho ... a volat na jeho ucet.
To se dělalo už dávno, ale k tomu nepotřebuješ až tak přístup do GSM modulu, jako spíš informace ze SIMky – viz klonování.
Ale vypadá to dobře Zajímalo by mě, co použil za CAD
...a neutopíš to.
Warning: file_get_contents(var/www/.chat/2013_08_08): failed to open stream: Permission denied in /data/www/www.kernelultras.org/bin/inc/function.php on line 505 Error, contact root.
TEMPLATE-99
root email: kdesi…kdesi.sk