Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
zase jeden co si plete tabulkovy procesor s databazi...
ja myslim, ze uplne nejlepsi by bylo udelat wordovsky dokument, ktery by obsahoval vlozenou excelovskou tabulku, ktera by
si data tahala z naskenovaneho vystupu pres OCR...
pani programatori jeste neslyseli o csv? co to je za produkt, abych ho omylem nepustil do firmy?
jedna vec je vystup/report - ten at si klidne v excelu je, pro me za me i s grafy
ale (rucne/vzorci) zpracovavat v excelu 70 000 radku je proste neefektivni (a proto draha) hovadina
jasne, podle M$ navic muze pocitac pouzivat a uzasne rychle excely vytvaret kazdy, tak proc ne ucetni!
ma na to mit hotovy import ve svem programu, ne se s tim patlat v excelu... jednak na to neni urceny,
pak tam taky neni kontrola dat, co se kde zmenilo, obcas mrsi formaty pri importu atd.
vyvoj zaplatis tak jako tak, na case te ucetni, ktera neni programator
navic je tam sance (prave proto ze to nedela bezne), ze to (v tom nastroji, ktery ji nehlida) udela blbe
Zase jeden chytrolín ...
Takže pane chytrolíne, co byste doporučoval pro slečnu účetní, jenž používá programy, které ...
Keď som bol malý chalan, tak som rád rúbal drevo na kúrenie na chate. Spravidla malou sekerkou. A nenechal som si nahovoriť, že použitie píly na odpílenie kusu kmeňa 150 ročného stromu je rozumnejšie, ako použitie tej prťavej sekerky.
Ak si môžeš dovoliť plytvať časom a energiou a na výsledku nezáleží, tak môžeš použiť aj nesprávny nástroj.
Potom ale nenadávaj na programátorov (ako som ja a ďalší chytrolíni), keď vypúšťajú z rúk paškvily, len aby ulahodili zákazníkovi, ktorý vie figu borovú o správnom návrhu, životnom cykle, kompatibilite, vhodnom OS či programovacom jazyku, technických obmedzeniach, ...
To může napsat jen osel.Souhlasím, leč o jiném příspěvku.
Co poradíte jemu, pane chytrý?Vím, že dotaz nebyl přímo na mě, ale ať dotyčný odpoví zvlášť. Vycházíš zřejmě z toho, že jedinou rozumnou databázovou aplikací na světě je Excel. Možná tě překvápí tvrzení, že nikoliv. Konkrétní rady nečekej, ze dvou důvodů. Zaprvé jsi nepřišel pro radu, ale někoho urazit. Zadruhé nemá smysl radit bez nějaké aspoň elementární analýzy situace.
Libilo by se mi, kdyby OpenOffice umel spolupracovat s Wiki. Automacky ukladat/otevirat documenty ve wiki, primy pristup pres wiki, atd. To by bylo paradni reseni.
Nevypada to spatne, ale toto jenom nahrava dokument na Wiki. Myslem jsem to jako kopletni reseni pro spravu dokumentu.
Nekde jsem cetl jsem takovou zajimavou uvahu, kde autor vysvetluje, ze nynejsi zpusob spravy dokumentu je zastaraly. Soubory na disku jsou neprehledne, spatne se tridi a atd. Dale zvazuje Wiki jako system, ktery by zastaralou zpravu dokumentu mohl nahradit.
Sam jsem se nad tim zamyslel, a musim souhlasit. No a jeste me k tomu napadlo, ze mit klienta jako treba OpenOffice, ktery by s tim umel pracovat. Umel by listovat mezi dokumenty, umel by nacist ruzne verze uprav, atd.
No nebyla by to parada do podnikove sfery?
Tiskni
Sdílej: