Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).
Přestože openSUSE 11 vychází oficiálně až ve čtvrtek 19. 6., tak instalační repozitáře byly včera na mirrorech otevřeny a nedočkavci mohou začít instalovat. České mirrory jsou mirror.karneval.cz a ftp.linux.cz.
Tiskni
Sdílej:
.
zypperu zaktualizovat openSUSE 10.3 ne 11.0? Nebo obecně, jak aktualizaci provést bez stahování CDček/DVDček?
Pokud clovek neni balikar, nedoporucuju
Ale je fakt, ze jsem to delala proto, ze jeste nedavno pro me byvalo pohodlnejsi timto zpusobem nasypat do pocitace nove baliky s --force a vyresit nastale problemy, nez spolehat se na to, co nabizela distribuce. Nicmene, dneska uz si zijeme skoro jako Debiani
A dokonce mi z toho i "něco" vzniklo a umělo to nabootovat.
Ale to byla aktualizace z 10.2 na 10.3, nyní u aktualizace 10.3 -> 11.0 si to nejdříve experimentálě odzkouším.
No nejdřív si budeš muset nainstalovat rpm*.rpm, protože se změnil kompresní algoritmus pro všechny ostatní balíčky...Jj, vím, už jednou zkoušel metodou pokus-omyl upgrade openSUSE 10.3 → Factory a tam jsem toto také absolvoval
A jak píše Anička, vznikl mi z toho hodně zajímavý hybrid
A obecně to není podporovaný způsob aktualizace, takže good luck. :DAjta
Takže pak stáhnout instalační DVD a z něj stávající instalaci zaktualizovat, správně? Nebo raději čistou instalaci?
openSUSE11_0_LOCAL.exe 06-Jun-2008 21:53 492K
openSUSE11_0_NET.exe 06-Jun-2008 21:53 502K
Ale fuj
Jste si jistý, že víte co děláte, jste administrátor a tak vůbec? -> Ano Jste si jistý, že jste si jistý, že víte co děláte, jste administrátor a tak vůbec? -> ANO!! Jste si jistý, že jste si jistý, že jste si jistý, že víte co děláte, jste administrátor a tak vůbec? -> ANO #ß©###!!
treba zit v miery a nechat ludom, ked chcu Vistu, aby sa do nej aj mohli dostat nie? Mozem ja za to, ze "okolnosti" sa vyvinuli tak, ze Vista po instalacii openSUSE nechcela nabehnut? Odpoved: ANO nemozem
, ale "opravit" som to musel
, takze preto "hratky s dablem" alebo s Vistou.
.
.
A pořiď si lepší konektivitu... 