Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Palm Pre se, alespoň co do žádanosti telekomunikačními operátory, stává horkým zbožím. Po úvodním exkluzivním prodeji přes americký Sprint jej nedávno dostal k dispozici kanadský Bell. Zájem o jeho distribuci však má i americký Verizon a AT&T. V Evropě jej bude prodávat Telefonica O2 a zřejmě má zájem i China Telecom.
Tiskni
Sdílej:
Ten šmírofon? Nechci, děkuji. Jsem spíš zvědav na Nokii N900.
Tyhle reakce jsou už trapné - a obzvlášť od komunity tohoto serveru. Chápal bych je od běžnáho uživatele neschopného se proti tomu "šmírování" bránit (viz. otevřenost a modifikovatelnost celého řešení)...
Kvalita zařízení (hlavně SW stránka) a jeho inovativnost je nezpochybnitelná.
mimochodem pokud budete ten zázrak chtít třeba zálohovat k sobě na PC a nikoliv posílat svá data kamsi do neznáma, možná se docela nadřete
A mimochodem, aspoň v mém případě to posílání dat bůhvíkam slušně vyvažuje automatické zálohování a možnost vzdáleného vymazání telefonu v případě ztráty/krádeže.
Tipnul bych si, že to spoustu telefonů již umí a (některé) státní instituce to i používají.
Kdežto tady je soukromému subjektu zasílána naprosto přesná poloha uživatele
Tohle je ovšem záležitost Google, nikoli Palmu.
To jsou zas jen paranoidní konspirační teorieAno, polohu telefonu GSM samozřejmě lze zjistit (a Policie to v potřeby může využít, i když doufám, že na to musejí mít soudní povolení), ale jen s přesností na několik stovek metrů.
Já doufám, že to bude moci využít (nejen) policie až budu někde ležet a budu úplně v pr..., a že mě najdou včas. Ono se dá nakonec zneužít všechno, jde jen o to chtít.
Pokud chcete být opravdu svobodný, doporučuji zakoupit samotu uprostřed lesů, odstěhovat se tam, žít výhradně z vlastních zdrojů, odpojit elektřinu, nikam nechodit a přestat se s kýmkoliv stýkat...
to je samozrejme nesmysl. Nepoznate rozdil mezi pohotovostni dobou vydrze baterie a dobou vydrze baterie pri volani?
Nejblíže je tomu asi Google:
V případě produktů a služeb s funkcí rozpoznávání hlasu shromažďujeme a kopírujeme hlasové příkazy, které produktu nebo službě zadáváte. Abychom zdokonalili zpracování vašich hlasových příkazů, můžeme také do dočasné paměti nahrát několik sekund okolního šumu v pozadí. Tyto nahrávky zůstávají v zařízení jen dočasně a nejsou odesílány společnosti Google.
China telecom s 1,33 mld zakaznikmi?
to asi ani nie
:)
My bad, špatně jsem si tu zprávu přečetl:
Getting the Pre in China would be a win for Palm, as adding the nation of 1.33 billion to distribution channels would increase Palm’s addressable market by nearly 150% over currently announced partnerships
Z toho jsem vyvodil, že CT má 1,33 mld. zákazníků.
...tak se na nej tesim jako maly Jarda