Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Vyšla nová verze operačního systému PC-BSD vycházející z FreeBSD. Přináší především KDE 4.2.2, spoustu novinek a oprav.
Tiskni
Sdílej:
Aha, a co ti tam tak velmi chyba?
Proc je pro tebe reiser tak dulezity? Reiser3 neni zadny zazrak a reiser4, hmm, ani s tim Linuxem si moc nerozumi (ve vanilla) a moc vyvijeny a podporovany neni.
V PC-BSD se používá KDE4 jako GUI, pokud já vím. To GNU se na začátku všech těch systémů opravdu nepíše jen tak (či kvůli nějakému poblázněnému hippiesáckému dědkovi), ale opravdu má svůj význam.
ale opravdu má svůj význam.
Jako je např. předejítí této situaci.
mě taky - na HW, kde linux běží o 110 mi PC-BSD i FREE-BSD tuhlo jak o život, 1/3 věcí nešla (tvkarta, tiskárna)zkoušel jsem verzi cca 1/2 roku zpátky - nevím jaká je situace teď, ale nemám moc chuť to zkoušet
protože souborový systém podporoval podadresáře.
Tak to je skutečná inovace Tyhle časy bohužel nepamatuji.
To je tím, že Linux již začínají používat BFU, které takové věci nezajímají a nejpodstatnější pro ně je, zda ve wine jedou či nejedou Bulánci. Názorné příklady těchto KDEbulánků najdeš v každé zprávičce o wine.
Po upgrade na 7.1 nejde zvuk. Bleeee. To už holt mám s mojím integrovaným 82801H takú večnú smolu. Aj v Mandrive to bolo tak. Kuká z toho patchovanie jadra.
A KDE sa vo verzii 4.2.2 zmenilo na korytnačku skríženú so slimákom. To už holt mám s mojou GeForce 7300 takú večnú smolu.
(A Dolphin nejde spustiť ako root... a... aaale, nebudem pokračovať)
Včera som mal veselý večer s hľadaním a nenachádzaním riešení. Toto píšem z Mandrivy s KDE 3.5.10
Neco mas rozbite. KDE 4.2.2 s Geforce 6600 bez problemov.