abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 7
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1962 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM

    Vyšla třetí beta verze chystané sady aplikací KDE PIM 4.5. Cílem této řady je především port většiny aplikací na Akonadi. Vývojáři chtějí vydat stabilní verzi, teprve až bude důkladně otestovaná. Pomozte tedy tím, že vyzkoušíte aktuální beta verzi a nahlásíte problémy, se kterými se setkáte. Řada distribucí nabízí vývojové verze KDE PIM v testovacích repozitářích.

    3.9.2010 14:40 | Nicky726 | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.9.2010 15:04 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Netušíte někdo, jak je na tom nové PIM s pluginem pro synchronizaci s Windows Mobile?
    3.9.2010 16:27 secret
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    pokud se nic nezmenilo tak synce (synchronizace s winCE) mluvi s libopensync, ktera ale nemluvi s akonadi, respektive akonadi plugin je planovanej po vydani verze 0.40 (na kterou se cekalo uz pred vydanim kde4), jakou verzi libopensync bude chtit synce nevim, ale tam asi nebude moc problem

    shrnuto - az vyjde libopensync 0.40 tak by to melo vsechno jit OK, do ty doby smolik
    progdan avatar 3.9.2010 15:05 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM

    Trosku si prihreju polivcicku: pro zajemce o testovani KDEPIM2 (spolu s KDE 4.5) mame v Archu repozitar [kde-snapshots]

    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    progdan avatar 3.9.2010 15:10 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    ...(spolu s KDE 4.5)...
    KDE 4.6 samozrejme :)
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    Václav 5.9.2010 10:35 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Už je i v oficiálním kde-unstable.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Václav 5.9.2010 10:51 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    … Ovšem pravda že proti 4.5 buildu KDE. Ta migrace je pěkně pomalá. Přes 7000 e-mailů tomu dá pěkně zabrat.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    3.9.2010 16:50 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    vzhledem k tomu, v jak katastrofálním stavu uvolnili KAdddressBook bych se zapojil (potřád tvrdím, že by si toho M$ sabotéra měli najít :-D). Poradíte mi, jak to co nejsnáze zrealizovat na (K)Ubuntu? Předpokládám, že provozovat obě verze současně nepůjde co? Nový user jenom pro test? Předem dík
    3.9.2010 17:04 koso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Prave sa to builduje v kubuntu-experimental:

    https://edge.launchpad.net/~kubuntu-ppa/+archive/experimental
    3.9.2010 17:18 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Paráda - díky. Jen nevím, jak zajistit, abych na svém účtu měl "stabilní" (;-)) a na testovací experimentální verzi KDE
    Jardík avatar 3.9.2010 19:30 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Jelikož je na linuxu obvyklé, že balíčku musíš narvvat do hardcodovaných adresářů a různé cesty si programy hardcodují při kompilaci do sebe, máš smůlu.
    Věřím v jednoho Boha.
    3.9.2010 19:54 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM

    ????

     

    asi ti multislot nic nerika co ... a LD_PRELOAD

    USE="-gnome -kde";turris
    Jardík avatar 3.9.2010 21:23 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Aneb hurá, budu si programovat vlastní glibc...
    Věřím v jednoho Boha.
    4.9.2010 00:44 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    a nějaké HowTo by nebylo? ;-)
    Jardík avatar 4.9.2010 01:10 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    No to napíšeš knihovnu, kde je např. fce open(), pak ji dáš do LD_PRELOAD a pokaždé, když program zavolá tu fci (a ta je naimportovaná z nějaký knihovny), bude se volat ta tvojem, takže můžeš "opravit" tu cestu a pak zavolat tu skutečnou. Ale tohle by se asi těžko chtělo každýmu dělat.
    Věřím v jednoho Boha.
    4.9.2010 01:17 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    To uz je jednodussi nainstalovat dalsi kubuntu do chrootu s testovacim KDE nebo rovnou nainstalovat kubuntu do virtualu a pak spoustet novy kmail pres ssh s X forward...
    4.9.2010 02:04 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    připočtu-li potřebu osahat si Fedoru a KVM, pak mi ta virtualizace zní nejlíp (snad to ten můj trumbera utáhne a Rezza náležitě ocení.. :-D). Díky za pošťouchnutí
    Jardík avatar 4.9.2010 08:26 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Na chroot potřebuješ práva roota.
    Věřím v jednoho Boha.
    4.9.2010 07:28 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Jardík avatar 4.9.2010 08:25 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    A to něco řeší? Předpokládám, že původní tazatel nechtěl kompilovat z důvodu nutnosti instalovat 1GB build závislostí a strávení půl dne kompilací. Navíc to pak nemění nic na tom, co jsem řekl - všude možně hardcodovaný cesty a nemožnost to pak přesunout jinam. Navíc takovýhle věci často vyžadují změnu PATH, změnu konfiguráku pro ld či LD_LIBRARY_PATH (a nemít tak možnost používat suid aplikace), ...
    Věřím v jednoho Boha.
    4.9.2010 09:16 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    no, řeší to to, že bude mít nového uživatele, který bude mít u sebe v home zkompilované nové KDE aniž by si úplně zmršil stávající ale uznávám, že je to opruz
    4.9.2010 09:19 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM

    případně tohle, ale nezkoušel jsem

    4.9.2010 11:25 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    To nezní špatně. Ale už jsem zvolil cestu virtualizace a v ní Fedoru (tohle je jen kubutní). Teď ještě Fedoru přesvědčit, aby byla KDEčková a v té správné verzi (neznám ji, tak to bude pátrání po repozitářích)
    5.9.2010 11:22 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Kdyz jsem jeste zkousel nove verze (tak pred 10 lety) tak jsem na to pouzival nastroj stow. Zkousel jste ho vubec, nebo si proste jen rad stezujete?

    Kompilovane cesty jsou v pohode, na FELu jsem mel v home na solarisech nainstalovane KDE a slapalo to bez problemu. Pokud chete vedet, ze je zlo, tak si zkuste treba ve Vistach rozchodit panel z XPcek (a jen pro nektere uzivatele).
    3.9.2010 20:10 Beruska
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Ja nevim. Mne cely ten semanticky desktop spis trapi a prekazi mi. V Gentoo je ted jako stabilni 4.4, ale moc spokojeny s tim nejsem. Takze doufam, ze to vychytaji hodne brzy.
    Gilhad avatar 4.9.2010 18:51 Gilhad | skóre: 20 | blog: gilhadoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    No ja na nove KDE uz updatovat nebudu, protoze si vynucuje semanticky desktop a odmita bez nej fungovat. Takze si spis najdu nahradu za tech par programu co z nej jeste pouzivam a odriznu ho uplne.
    5.9.2010 09:19 martyone | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Jó, tak tady fakt zůstává rozum stát..
    4.9.2010 01:27 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Mám za to, že mi KAddressBook: 4.4.5 postupně "žere" kontakty. Ale mohou to být ještě pozůstatky rozhodně ne zcela korektně proběhlého příkazu kaddressbookmigrator. Potkal jste se někdo se stejným chováním? (kontrolní CSV export jsem si udělal teprve včera.. :-( )
    4.9.2010 08:50 koso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Ak to niekto testuje: ako vam funguje IMAP v kmaile? Mne to nejak nechce ist (v predoslej bete slo aspon trocha) a akonadi ma spamuje nejakymi chybovymi hlaskami namiesto nacitania sprav.
    progdan avatar 5.9.2010 02:10 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM

    IMAP mi funguje bez problemu. Pokud ti ale blbne Akonadi, tak ti nemuze fungovat ani ten IMAP...co ti Akonadi hlasi?

    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    5.9.2010 10:20 koso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte testovat vyvíjené KDE PIM
    Boli to nejake nezname chyby a nieco s ImapParserom .. ale uz som to rozbehal -> zmazal som vsetky konfiguraky akonadi, vratane datovych suborov.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.