abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 191 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Port hry X3: Reunion na Linux dokončen

    Linux Game Publishing dokončilo port hry X3: Reunion na Linux. X3 spolu se speciální edicí X3 bude možno kupovat od 28. listopadu za 30, respektive 40 liber (doporučované ceny).

    10.11.2008 16:54 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    10.11.2008 17:51 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Proboha proč většina stránek kolem linucha mají vždy tak odporný vzhled?
    robotics avatar 10.11.2008 18:28 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Jako ty web stranky delal snad programator nebo co. Obal prodává, to by meli vedet, takhle to vypada ze je LGP před krachem. Napište jim to tam někdo. Ja neumim poradne anglicky :-).
    11.11.2008 12:48 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Me se zase zvedaji hruzou chlupy na zadech, kdyz nekde vidim||slysim to slovo linuch. To je odporny.
    Nikola Ciprich avatar 12.11.2008 07:09 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    uz jsem se bal ze jsem sam, tez mi to prijde desne...
    Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?
    Shadow avatar 12.11.2008 08:33 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    To je. Ještě odpornější se mi zdají ony tendence používat množný tvar - "Linuxy" po vzoru "ikspéčka". To mě dokáže zvednout ze židle. Ono, když se to vezme do důsledků, tak na tohle trpí i Vista - možný tvar "Visty" je v tomto případě také nesmysl, přesto se to "vžilo" a používají to i některé "odborné" články. Fuj. Ona vůbec ta čeština poslední dobou dostává na frak...
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    progdan avatar 10.11.2008 19:14 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Juchuuuu....ze jim to ale trvalo :)
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    10.11.2008 21:25 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Nějak si nedovedu představit, že by tohleto portování tři roky staré hry mohlo být rentabilní. Nebo opravdu existuje tolik fandů, kteří si tu gamesu koupí? Budu rád, když mě vyvedete z omylu, ale tenhle styl práce mi prostě nedává smysl.
    I am Jack's wasted life.
    11.11.2008 00:52 Bruce
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Ja si napriklad X3 kupit chcem a ak to bude na linuxe, o to lepsie :)
    11.11.2008 08:59 Tosuja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Vzhledem k vykonu sveho pocitace si ani jine hry nemuzu dovolit kupovat :-)
    11.11.2008 13:16 hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    No jo, já taky. Jsme prostě socky s malýma ptákama a jezdíme ve škodárnách typu 100 až 125 nebo MHD. Radek měl pravdu... :)
    progdan avatar 11.11.2008 18:52 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Port hry X3: Reunion na Linux dokončen
    Bud si muzete v upiratit windowsackou verzi a doufat, ze vam pujde ve Wine. Me osobne se nepodarilo X3 ve Wine rozbehat (ale uz je to chvili zpatky co jsem to zkousel). Nebo si muzete koupit originalni verzi a doufat, ze vam pujde ve Wine. Nebo muzete naportovat hru na Linux a pak jen doufat, ze si to lidi nebudou piratovat. Pokud je nekdo fanousek takove hry (jako ja :-) ), o ktere vi, ze je dobra ,tak ho nemrzi utratit za ni nejakej peniz.

    Za Linux a jeho SW vybavu jsem nedal ani korunu a libi se mi myslenka takoveho software, ale take chapu, ze jsou veci, ktere se platilo, plati a vzdy platit budou a stejne jako kdyz zatlaskate hercum na konci predstaveni, prijde mi spravne ocenit vyvojare nejakou tou korunou.

    Ten duvod proc to delaji neni ale jen v penezich, ale kdyz se jim podari ukazat, ze je zajem i o hry pro Linux, muzeme se stale casteji dovidat o nativnich linuxovych verzich her pro Linux. Ani by mi nevadilo, ze by nebyly opensource.

    No neodpovedel jsem primo uplne na tvuj komentar ale aspon jsem zase jednou napsal neco konstruktivniho (doufam :-))
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.