Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Microsoft dnes oznámil, že uvolnil zdrojové kódy PowerShellu (Wikipedie, GitHub) pod open source licencí MIT a naportoval jej na Linux. K dispozici jsou balíčky s alfa verzí pro linuxové distribuce Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04 a CentOS 7.
Tiskni
Sdílej:
MS je celkem aktivním přispěvatelem do Linuxového jádra
To sice ano, ale velmi cíleně. Pokud se třeba podíváte na aktuální mainline, je tam sice 1222 commitů s autorem z microsoft.com
, ale z toho jen 11 se přímo netýká podpory Hyper-V. A ani bych se nedivil, kdyby většina z toho byly opravy chyb, na které se přišlo při testování pod Hyper-V. Takže to není tak, že by se Microsoft nějak snažil přetvářet linuxové jádro k obrazu svému, prostě jen poskytl a udržuje podporu pro své virtualizační prostředí, stejně jako třeba VMware nebo (rozumnější) výrobci hardware.
IMHO je celkem zřejmé, že Microsoft vidí, že nemálo (potenciálních) zákazníků prostě své systémy (nebo aspoň jejich část) chce provozovat na Linuxu a oni s tím nic nenadělají. Pro Microsoft je z obchodního hlediska výhodnější jim co nejvíc usnadnit, aby je mohli hostovat v Azure nebo obecně pod Hyper-V a oni z toho aspoň něco měli, než aby takový zákazník šel jinam (a to možná i s těmi windowsovými).
Co je na tom infantilní?Na Linux bol portovaný ďalší softvér ktorý nemusíš používať a nemá nič spoločné s Linuxom.
MS chystá zmršit konkurenční systémMS má určite svoje plány, ale zrejme nebudú rovnaké ako má Linus a komunita.
Chlapče, zřejmě si nic nepochopil...Nejak som v tvojich príspevkoch prehliadol pointu, tak budeš mať pravdu.