Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Ars Technica vysvětluje, proč Mozilla nadále vyvíjí zobrazovací jádro Gecko, přestože roste popularita WebKitu, který Apple v roce 2003 postavil na jádru KHTML pro svůj prohlížeč Safari. Gecko mezitím Mozilla podstatně vylepšila (za podpory např. Nokie a Adobe) a vyhovuje jí transparentní vývojový model a jednotnost platformy.
Tiskni
Sdílej:
V článku se vysvětluje, proč je Gecko konkurenceschopné více než kdy dříve a v čem konkrétně vyniká nad ostatními technologiemi.Například dobou vykreslování stránky. Gecko vykresluje dlouho a vytěžuje přitom procesor na 100%. A to se vyplatí.
Tento boom o předhánění se v rychlosti renderování / provádění javascriptuKéž by v tom renderování.
Je to zatím slabé, coJak sfiňa.?
Zatím jako nejlepší kombinace se mi pod Linuxem jeví Epiphany s Geckem…to zatím docela švihá.
O firefoxu pod linuxem se ani nemá cenu bavitV Linuxovém portu FireFoxu je to prý způsobeno tím, že se musí parsovat to XML GUI nebo co to vůbec je. Na druhou stranu jsem se dnes díval na závislosti Epiphany-gecko a také je tam xulrunner, tak teda nevím co ještě, ještě pod stromeček. Nebude to třeba tím, že v Linxu je X Server v uživatelském prostorou a ne v jádře a má tak menší odezvy?
Nebude to třeba tím, že v Linxu je X Server v uživatelském prostorou a ne v jádře a má tak menší odezvy?Myslel jsem si dřív, že to je X serverem, ale na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že to tak není. Lokální X server má třeba XShm rozšíření, které je díky využití sdilené paměti fakt rychlé (řekl bych srovnatelné rychlostně s WinAPI). Teď jsem třeba naprogramoval jednoduchou hru čistě v javascriptu, a firefox v linuxu má problém i s časovači (jsou nepravidelné a jsou tam záseky, pod windows to nedělá). Zatím nejrychlejší se mi jeví chrome a nejpomalejší konqueror (pod Windows). Musel jsem si postěžovat
Musel jsem si postěžovatCo to dotáhnout na bugreport?