Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Vyšlo Qt 4.6.0 Tech Preview 1, ukázková (vývojová) verze populárního toolkitu. Novinky, které verze 4.6.0 přinese, si můžete prohlédnout na qt.nokia.com. Jedná se například o podporu multitouch, výkonnostní optimalizace, animační framework, třídy pro zpracování audia a jednodušší API pro vývoj 3D programů.
Tiskni
Sdílej:
To už je jen marketingová hláška. Každá knihovna/aplikace má s každou novou verzí výkonnostní optimalizace, ale ve skutečnosti jsou jen pomalejší a pomalejší (protože snížení výkonu na základě změny návrhu, robustnosti, atd, už se nikde nepíše, a je vetšinou mnohem víc drastické, než nějaké minoritní zvýšení výkonu někde jinde). Qt není výjimka - Qt3/KDE3 vs. Qt4/KDE4, Gtk1 vs. Gtk2, atd... Ono je snížení výkonu vlastně pokrok :)
O to přece vůbec nejde. Jasně, polepšili třeba QGraphicsView, ale to přece není výkonnostní optimalizace, která se projeví globálně. U každé zprávičky o Qt se dočteme o výkonnostní optimalizaci, jak je tedy možné, že je stále pomalejší než Qt3? Já proti tomu nic nemám, jak jsem psal, změna architektury a abstrakce (Qt4) znamenají ztrátu výkonu, ale na druhou stranu to může umožnit psát lepší kód, lepší přenositelnost, atd...
A LGPL licence přece neznamená, že si nokia nemůže udělat reklamu "Qt4.6 je zase o něco rychlejší" ne :) ?
Tyjo, fakt? To ani nevím (což bych měl, jako programátor v Qt). A co ještě, možná se nčco ještě dozvím
Zkusím se jeste podivat do nejakyho feature listu, nicmene diky za info.
PS: na Linuxu to instaluji pres balickovaci system, takze bohuzel nic nevidim....
pacman -Ql qt
tedy výpis všech souborů balíčku qt?