Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Oznámení, že Ubuntu od vydání 19.10 nebude distribuovat 32bitové balíčky (ani multilib) a uživatelé mohou použít virtualizaci či kontejnery LXD, se setkalo s vlnou nevole, mj. protože i řada 64bitových aplikací využívá 32bitový instalátor. Vývojáři Wine a Steamu oznámili, že zřejmě přestanou Ubuntu od vydání 19.10 podporovat. Diskuze na Redditu: [Wine], [Steam].
Tiskni
Sdílej:
Archlinux , trochu se BFU naučí a po instalaci YAY budou mít v OCTOPI podobné aplikace co v Ubuntu ale rolling. Zrovna na Arch je docela dost informací na webu.
Na takovou otázku se nedá jednoduše odpovědět, protože neznáme potřeby běžného uživatele. Každý běžný uživatel používá trochu jinou sadu služeb a programů. Někomu stačí prohlížeč a YouTube. Jiný potřebuje k tomu kancelářský balík, software na úpravu nebo třídění fotek atd..
Nicméně další jednoduše nainstalovatelné distribuce jsou:
Fedora
Elementary OS
Opensuse
Openmandriva
Elive
Je jen už na BFU, co vyzkouší (před vyzkoušením vše zálohovat) a co mu bude vyhovovat.
PCLinuxOS
Je vůbec jistota že časem i např. Debian s podporou knihoven neskončí?Není, osobně si ale myslím že ještě tak 3-4 verze vydrží. Následně ještě několik verzí nebude problém mít starý systém v chrootu (u jednoho zákazníka to takhle kvůli starému Wine mám, nechtělo se mi řešit jak rozjet konkrétní verzi Wine ve které daná aplikace fungovala v novém systému) a řekněme že tak v roce 2030 bude potřeba začít uvažovat o přechodu do virtuálu.
Já si jen pamatuju na doby, kdy začínaly mobilní telefony. Patřilo k folklóru příslušných webů, že tam někteří diskutující nejméně jednou týdně vykřikovali, jak už jim s jejich operátorem došla trpělivost a jak okamžitě odcházejí k jinému…
Pokud by to z těch hlasujících opravdu udělala aspoň desetina, byl bych tím velmi překvapen.