Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Po delší přestávce je tu Ubuntu blog s další recenzí. Autoři testovali notebook Asus X550, který je nabízen bez OS, podrobnosti se můžete dočíst v samostatném článku na již zmíněném blogu.
Další dobrou zprávou je rozšíření spolupráce s firmou Asus.as, která spojila síly s firmou CZC.CZ, tudíž bude tým Ubuntu.cz schopen otestovat větší množství notebooků různých značek, které se dodávají bez OS. Další recenze budou brzy následovat.
Tiskni
Sdílej:
výkonem se vyrovnají současným i3. Co by člověk také od pracovního nástroje chtěl víc? Ale kdo nezkusí neuvěří.No jiste. Tady jste na serveru, kde nekteri lide treba i kompiluji .... u Pentia bych pak mel pocit, jako kdybych poslal chromeho invalidu na nucene prace.
Akorátže neprogramuju weby a klikátkaTudíž neděláš to nejnáročnější na lokální výkon.
Akorátže neprogramuju weby a klikátka, ale spíš věci, co sežerou pár GB paměti a něco dlouho počítají.Na aktivaci výpočtu není potřeba prakticky žádný lokální výkon ani paměť.
Tudíž neděláš to nejnáročnější na lokální výkon.Vtipné, vtipné.
Na aktivaci výpočtu není potřeba prakticky žádný lokální výkon ani paměť.Zase expert, co je neustále on-line slušným připojením. Ještě prosím napiš něco poučného o cloudu...
zjistis ze i na vyvoj webu muze byt kdejaky toustovac malo.To asi neměla být reakce na mě, že.
hravě střčí do kapsy nejvýkonější čtyřjádrové Core2Duo Quad a výkonem se vyrovnají současným i3.Tady je Intel Pentium 2117U z toho notasu, tady mobilni C2Q z roku pana 2009, a tady Uckovej i3 stejne generace a stejne frekvence jak to pentium. Desktopove C2Q a i3 jsou jeste o fous jinde. Takze, jak rikaji soudruzi z juesej: ses plnej sr**ek, priteli...
To bylo v dobe, kdy Intel jeste nemel cerny pas za umyslne ku*veni procesoru.To by mě zajímalo - co se tím myslí?
dyž dá na desku kondík, který vydrží třetinu toho, co u dellu, lenova, hp, kdyby nepoužíval plast i tam, kde je třeba o něco málo kvalitnější výztuha, kdyby nepoddymenzovával napájení, kdyby některé plasty nebyly až moc měkčené, atd.A mate to necim podlozene? Ja pracuji na vyvoji embedded systemu a jsem u od zacatku, vcetne vyvoje HW; nase zarizeni musi chodit od -40C do 80C, a zaruku mame 8 let, takze navrhu spolehlivych systemu neco vim. Acer neni horsi nez jini vyrobci, dela i dobry HW. To co popisujete je problem levnym notebooku napric vsemi znackami, a kazda ma rady, ktere stoji za kulovy.
Ono kdyby to bylo podle mne, nebo podle Vás, tak by se jiná značka vůbec neprodávala.Kdyby Acer delal uplne sracky, nenechavala by u Wistronu delat veci podstatna cast znamych znacek, oni vyraby vetsinu Acer, Dell, Lenovo a HP. Nejvetsi vyrobci laptopu jsou Quanta, Compal, Wistron, Clevo, a nekolik mensich jako Inventec, Pegatron, Foxconn ci Flextronic, a ti maji asi 80% trhu; a zrovna Wistron vedle Pegatron ci Foxconn patri v soucasnosti k tem lepsim. Apple si alespon ty veci navrhuje, ale ostatni uz ani to ne, ja mam ted HP Elitebook, a je vyraben a navrzen prave Wistronem, takovy Acer s docking station.
A mate to necim podlozene?No žádnou svou statistiku si nevedu, na to není čas. Leč vím, jaké stroje mi prochází rukama a jaké jsou jejich nejčastější závady.
To co popisujete je problem levnym notebooku napric vsemi znackami, a kazda ma rady, ktere stoji za kulovy.No u Lowendů by mne to nepřekvapilo, ty mi přijdou konstruovány na "dobu určitou" a o té rozhoduje délka záruky. Někdy ani to se nepovede. Ale to je dané tou cenou, to je jasné. Ale u notebooku od 25tis. dejme tomu do 30tis. by ty neduhy mohli být už nějak redukovány, ale kolikrát nejsou.
Kdyby Acer delal uplne sracky, nenechavala by u Wistronu delat veci podstatna cast znamych znacekTo je to o čem jsem psal, že kdyby to bylo po mém, či po Vašem, jiný výrobci by neměli šanci. Takže ono asi ani nezáleží na řadě, jako na typu a patřičné dávce štěstí. No a co se týče té výroby, tak pro zadavatele se pracuje jinak, než pro sebe. Zadavatel do toho může kecat a vymýšlet si. Kdežto, když budu vyrábět pro sebe, tak to mohu nechat tak, jak se s tím spokojím sám. Možná i tohle má nějaký vliv.
Kolik lidi si bude ze setrvacnosti v duveru znacky priplacet za smejdy ?!Nom, to mi přiomnělo, že pošilhávám i po novém telefonu (ještě jednou pro méně pozorné: nový telefon) a po letech dobré praxe s nokií jsem začal hledat, a kde nic tu nic (první nástřel nabídky na alze, ještě budu časem hledat ve specializovaných obchodech). Kde jsou hliníkové kryty + kvalitní tvrzený plast, tlačítko na vypínání mimo hlavní klávesnici, reproduktor bez ozvěny (tohle zrovna je zkušenost kamaráda, který již vyměnil)? Zdá se, že spotřební elektronika jde celá do pr.ele. Všechno levný nekvalitní plast, houby to vydrží, platí se spíš za značku než za kvalitu, hlavně, že to bude levné, bude to umět milión nepotřebných funkcí (ale už ne pořádně ty, které by to umět mělo), bude to vyrobené skoro zadarmo (čína) a uživatel bude nucen to co nejdřív vyměnit. Zatím to spíš vypadá, že si pořídím sekunďák a radši odlepený hliníkový rám přilepím, než hledat něco nového, nestálo by to za to ani kdybych nevěděl, co s penězma...