Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Hudební skladby zakoupené na i-legalne.cz již neobsahují DRM.. Díky tomu je možné soubory přehrávat bez speciálního softwaru, libovolně vypalovat, kopírovat na přehrávače atd. Ceny písniček bez DRM zůstávají stejné. Ve Spojených státech se hudba online prodává již několik let bez DRM, k čemuž dopomohla kritika od Steva Jobse a kupodivu i Billa Gatese.
„Jsme velice rádi, že se nám za podpory všech vydavatelských společností podařilo učinit tento významný krok, o který jsme usilovali poslední tři roky a po kterém také výrazně volali naši uživatelé. Věříme, že tuto změnu, která znamená radikální zjednodušení procesu nákupu a následného přehrávání legálně nabyté hudby, naši stávající i noví zákazníci ocení,“ řekl v tiskové zprávě Petr Peřina, marketingový ředitel DVC International, a.s.
Od poloviny roku 2007 již byly v nabídce i-legalne.cz bez DRM skladby od Supraphonu, později přibyl Universal Music. Od teď to platí i pro další velké společnosti jako Sony Music, EMI, Warner Music a menší domácí značky.
Bohužel nadále zůstává formát WMA s datovým tokem 192 a výjimečně 256 kbit/s (u obou vzorkovací frekvence 44,1 kHz).
Tiskni
Sdílej:
Tak ještě to vydávat v ogguTo já bych spíš ocenil Musepack.
Nejvíce uvažují o 320kbps mp3.Čirý nesmysl.
asi se jim nechce podporovat dva formátyJinak nikdy jsem nepochopil proč je takový problém držet ty díla na server ve FLACu (či jiném bezeztrátovém formátu a třeba i ve vyšším rozlišení a vyšší bit. hloubce) s pár implementovanými kodéry a obří keší a prostě dát zákazníkovi (třeba za mírný úplatek) na výběr (včetně toho FLACu samozřejmě) s MP3 jako defaultem (třeba). Základna přehrávačů co přehraje Vorbis nebo Musepack se pomaloučku rozšiřuje (hlavně díky otevřeným firmwarům) a implementačně by to IMHO nebylo zas tak složité. Ale jak už někdo uvedl dole – třeba jde opravdu jen o
správnémanažerské rozhodnutí a nic víc.
Server i-legalne.cz nyní nabízí hudbu bez DRMServer i-legalne.cz nyní pro mě začíná existovat.