Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Nová španělská vláda strany Partido Popular schválila 30. prosince 2011 zákon známý jako zákon Sinde, který má umožnit rušit nebo blokovat weby nabízející nelegální obsah. Viz článek na Pirátských novinách. Juan J. Velasco v článku na ALT1040 (španělsky) rámcově popisuje, jak má mechanismus řešení závadného obsahu fungovat a vyjadřuje obavy z něj. ALT1040 také ukazuje blacklist webů, na které se má podat stížnost, který pro Sdružení autorů a výrobců obsahu sestavila francouzská agentura CooperRight Agency.
Společně s přijetím zákona Sinde se zrušil Canon Digital, tj. výběr „výpalného“ za skenery, DVD, CD, pevné disky atd. Ve Španělsku v posledních letech proběhla řada soudních sporů s provozovateli sdílecích serverů a jejich provoz byl opakovaně uznán jako legální. Zákon Sinde může tuto situaci zásadně změnit. EFF upozorňuje na nátlak USA na jeho přijetí. O aktuálním dění okolo zákona Sinde informuje noalaleysinde.com (španělsky).
Tiskni
Sdílej:
Pokud jim zkrachuje vydavatelství, tak mají smůlu, a já také.Spíš štěstí, ne? :)
Spis by lidi meli prestat kupovat filmy, cd, atd. a do roku je po vydavaltvich. To je forma protestu.Protestu proti? Filmům, cd, apod?
Prave proto, ze se muzes na tohle vymlouvat, tak je to prakticky nepostizitelne. Ale to neznamena, ze je to legalni.Z toho, že se na to lze vymlouvat, nemůžeš ale vyvodit ani to, že to legální není. Je to asi podobná chiméra jako „osoba blízká“. Společné to má i to, že jediným důvodem pro změnu (přitvrzení podmínek) je něčí neschopnost,
2. ¿Podría aplicarse esta norma a las páginas de enlaces? A pesar de que se trata de una materia no pacífica, pudiendo encontrar sectores que interpretan en ambos sentidos, la opinión de los jueces y Tribunales es que los enlaces no vulneran la Propiedad Intelectual por ellos mismos [1]. Las absoluciones en vía penal y las desestimaciones en vía civil han ido de momento en este sentido, con lo cual la aplicación de esta Ley a páginas de enlaces plantea, como mínimo, serias dudas [2]. 3. Si no está claro que pueda utilizarse contra páginas de enlaces, ¿por qué siempre se mencionan al hablar de esta Ley? Lo cierto es que este proyecto de Ley no menciona en ningún momento las páginas web de enlaces, sino que se busca acabar con (entre otros) páginas web con contenidos vulneradores de la Propiedad Intelectual [3].(...)[1] => Je možné najít části interpretovatelné oběma způsoby, názor soudců a soudních tribunálů je, že odkazy samy o sobě duševní vlastnictví nenarušují. [2] => Aplikování toho zákona na stránky s odkazy vyvolává minimálně silné pochybnosti. Kvůli presumpci neviny v trestním právu a něčemu (deestimaciones) v občasnském právu. [3] => V zákoně se nikde stránky s odkazy nezmiňují. Vypadá to teda, že na weby, kde jsou jenom odkazy to aplikovatelné nebude. Otázka 4 se týká odkazových stránek, které mají ziskový charakter (ánimo de lucro):
4. ¿Y las páginas que obtienen un lucro enlazando?¿Podría esta Ley cerrarlas? El problema con las webs de enlaces es que el enlace en sí no es sino un mecanismo informático que permite acudir a un contenido hospedado en servicios de terceros sin necesidad de escribir la dirección. Por ello, y tal y como hemos mencionado en la anterior pregunta, los jueces y tribunales han entendido que dichos enlaces no suponen comunicación pública. Al no suponer comunicación pública, no resulta importante (desde el punto de vista legal) que haya ánimo de lucro o no. [1] Además cabe recalcar que la Ley no modifica el régimen actual de la Ley de Propiedad Intelectual, con lo cual las infracciones son las ya existentes en el texto de la norma. Esto implica que las páginas que podrán cerrarse por una vulneración de la Propiedad Intelectual son las mismas que en la actualidad y, por tanto, dado que los jueces y tribunales no han accedido a ello, un órgano administrativo difícilmente realizará una interpretación contraria a este criterio si antes no se modifica el resto del ordenamiento necesario.[1] => Protože odkazy jsou jenom prostředek, jak se dostat k obsahu třetích stran bez nutnosti napsat adresu, soudci a soudní tribunály je pochopily tak, že neznamenají veřejné šíření. Když to není veřejné šíření, není důležité (z právního hlediska), jestli je to za účelem zisku nebo ne.