Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na letošním summitu Linux Foundation oznámili velcí výrobci jako Dell, HP a Lenovo, že budou při obstarávání hardwaru silně přesvědčovat dodavatele, aby byly dostupné open source ovladače. Stejné odhodlání sdílí i ASUS. Událostí ze summitu je ještě více, čtěte oznámení.
Tiskni
Sdílej:
Kolik OS ovladačů je oficiálně podporováno je celkem jedno - stačí, aby byly a fungovaly.Imho neni to jedno, protoze pokud OSS ovladace nejsou podporovane od vyrobcu, tak implementace novych vlastosti chybi a neni vubec jasne, ze se jejich podpora nekdy prida. V takovem pripade je instalce na novy hardware problematicka.
Kolik OS ovladačů umí to co jejich CS alternativy - spousta, např. ovladače disků, síťových karet apod.Jasne, je jich spousta, ale jsou to take (asi vyditelnejsi) scannery, tiskarny, dalsi periferni zarizeni, nove graficke katry a ruze vychytavky, ktere delaji z beznych pocitacu exklizivni zbozi. A vsechny tyto kusy hardware maji problem. Kolikrat zasaraji drive, nez se na ne udela nejaky OS driver.
A vsechny tyto kusy hardware maji problem.
Zdaleka ne všechny.
..., ale rozhodně bych nechtěl být ve výběru notebooku omezen kvůli politice jakékoliv firmy (ať to už je politika výrobců otebooků nebo výrobců součástek, které se do notebooků montují).To funguje už teď.
vim ~/.emacs
A on je jiný rozumný důvod pro otevření ovladačuUrčitě. Například rychlejší hledání chyby v ovladači? Rychlejší úprava ovladače na novější a/nebo podobný hardware? Co se hledání bugů v ovladačích týče, IMHO otevření kódu a dokumentace by pomohlo i ovladačům na HW na Windows