Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Sun Microsystems uvolnilo open source PDF renderer, který je kompletně v Javě. Je k dispozici pod licencí LGPL. Není to žádný čerstvý projekt, Sun na něm pracoval už od roku 2003.
Tiskni
Sdílej:
Nie je to v Jave, lebo Javu nemam vobec nainstalovanu a funguje to.Kúzelník!
Apache FOP pod Apache licenci by myslim klidne mohli pouzivat, ne?Asi ne. FOP obsahuje chyby (včetně chybějící podpory některých FO konstrukcí jako je zabránění zlomu stránky mezi dvěma bloky), kterými OOo netrpí. Navíc export v OOo byl už v době, kdy posledním výkřikem FOPU byla verze 0.20, která neuměla vkládat textový popis ke znakům z unicodových fontů.
Asi ne. FOP obsahuje chyby (včetně chybějící podpory některých FO konstrukcí jako je zabránění zlomu stránky mezi dvěma bloky), kterými OOo netrpí. Navíc export v OOo byl už v době, kdy posledním výkřikem FOPU byla verze 0.20, která neuměla vkládat textový popis ke znakům z unicodových fontů.Zajimave, asi jsem FOP precenil. Muzete doporucit nejaky jiny open source XSL-FO procesor, ktery existuje jako Java knihovna? (aXSL?)
Nemůžu. FOP je procesor (bez ohledu na jazyk), který dosahuje „nejlepších“ výsledků ze všech, které znám.Nějaké komerční FO procesory jsou možná lepší (ale moc jsem je nezkoumal), z OSS je ale FOP opravdu nejlepší (resp. je to snad jediná implementace, která zvládá něco víc než jen naprostý základ).
Ale vyvíjí se. Verze 0.93 už unicodovou textovou vrstvu do PDF zvládá (naopak se tam rozbily velké tabulky).A mezi tím tu máme už verzi 0.94, jsem zvědav, co bude spravené a co rozbité tam. Moc přehled nemám, protože rozdíly zkoumá kolega, ale zatím jsem zaznamenal jenom trochu jiné vykreslování rámečků tabulek (ovšem je dost možné, že teď se vykreslují správně a že se nám kreslily správně dřív byla jen souhra náhod, resp. souhra chyb).
Apache FOP pod Apache licenci by myslim klidne mohli pouzivat, ne?Nemohli. Ne kvůli licenci, ale proto, že by to nezvládl. Ostatně by to nejspíš nezvládl ani žádný jiný FO procesor, protože formát FO je proti možnostem dnešních textových procesorů značně omezený. Pro export do PDF se v OOo nepoužívá ani XSLT (pokud tedy není zadrátováno jinak, než mezi ostatními XSLT šablonami). Navíc XSLT by pro tohle bylo dost neohrabané.
Navíc XSLT by pro tohle bylo dost neohrabané.No ja nevim. Za predpokladu ze by XSL-FO zvladalo co by bylo potreba, jaky lepsi zpusob pro prevedeni XML do PDF byste volil?
Ale jako daleko větší problém bych viděl zacílení XSLT – to je určené pro generování XML nebo textových formátů. Jenom z řešení toho aby vám transformace necpala mezery kam nemá byste se zbláznil. A pak ty různé komprese, katalogy katalogů a streamy v PDF, to by se přes XSLT dělalo dost nešikovně.Vsak ja jsem nemyslel primo z XSLT to PDF!...to snad nikdo nedela... XSLT se prece vyuziva k transformaci libovolneho XML na FO stylesheet, ktery se pak prozene FOPem.