Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Svobodné ovladače grafických karet ATI na bázi čipů R600 a R700 v nejnovější vývojové verzi už zvládají Compiz, což je považováno za důležitý mezník vývoje. Kompletní dokumentaci grafických čipů uvolnila firma AMD před více než rokem.
Tiskni
Sdílej:
Takže by mohlo jet už brzo openGL pod KDE4 na Mobility Radeon HD 2600? To by měla ségra radost.
Cele to dava asi takovy smysl jako manual k japonskemu videu.
radeonhd
?
radeonhd je ovladač pro r500-r700 a nepřináší nic nového oproti radeonu, který podporuje KMS a podporuje nejen nové, ale i starší karty...
radeonhd umi nektere veci, co radeon ne, napriklad ma lepsi power management a treba jeste nedavno to bylo hdmi audio
lepší? jak se to pozná? Ano podporu HDMI měl dřív, ale to už není argument. Je to pěkné, že máme svobodu a každý si může dělat co chce, ale duplikovat něčí práci, to moc produktivní není...
předpokládám, že jsi zkoušel radeon z gitu a založil nový bug report pro tvou kartu...
No, vzhledem k faktu, že do (K|X)ubuntu 9.04 začlenili dost nepovedené verze ovladačů (ať už pro Intel nebo AMD), tak v případě problémů je lepší použít git, než se trápit s polofunkčním/nefunkčním systémem. Co se týká ovladačů z gitu, tak stačí nainstalovat pouze jeden balíček a případně novější jádro nebo nechat systém aktualizovat z xorg-edgers radeon kms repozitáře...
jo, tuhle metodu také zrovna nežeru, proto jsem doopravdy rád za xorg-edgers, kde je vše buildnuté a připravené pouze k instalaci (buď jako samostatné balíčky nebo lze přidat repozitář do /etc/apt/source.list nebo jak to je )
radeonhd na tom byl imho nejakou dobu lepe nez radeon a pak bylo odejito z novellu par lidi a tim jeho vyvoj prokticky ustal. Nevim, jestli se da mluvit o duplicite prace.
lspci
) ATI Technologies Inc M24GL [Mobility FireGL V3200], to je na bázi čeho?
Jj, to by mě taky zajímalo podle čeho se to poznává? Asi bude někde speciálně utajená stránka, kam můžou jen vyvolení.
radeon
a tato zprávička se vás netýká...
Nj, Ubuntu 9.04 je doopravdy extrém... zkus použít Xorg-Edgers repozitář pro ovladače
A funguje ti DRI? Pokud to mas vyply, pak se nedivim, ze je to poale. Postni xorg.conf a Xorg.0.log.
k.