Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Lennart Poettering oznámil vydání verze 220 správce systému a služeb systemd. Verze 220 vyšla po třech měsících vývoje od vydání verze 219 (zprávička) a opět přináší řadu nových vlastností a vylepšení. Knihovna gudev byla od systemd oddělena a stala se součástí projektu GNOME. UEFI boot manager gummiboot byl naopak do systemd začleněn (zprávička) a přejmenován na systemd-boot. Odstraněn byl systemd-shutdownd, v systemd-importd přibyla podpora gpg2, systemd-networkd umí nově tunely vti6, ...
Tiskni
Sdílej:
Knihovna gudev byla od systemd oddělena a stala se součástí projektu GNOME.Mě fascinuje, že to někdy bylo součástí systemd :-O
Systemd je OK, spoustě vývojářů aplikací nedochází jeho systémové podmínky.
To je základní princip systemd: jakékoli problémy ve spolupráci systemd s kýmkoli jiným, ať už se jedná o aplikaci, knihovnu nebo jádro, jsou vždy zaviněny tím druhým. Z definice. Systemd se zásadně nepřizpůsobuje nikomu a ničemu, naopak, všichni jsou povinni se okamžitě a bezvýhradně přizpůsobit jemu.
aspon nemusim system zliepat z 1000 skladaciekUh?
nerozumiem preco vsetci na systemd nadavaju. Mne to funguje bez problemov.Ci uz v produkcii alebo na user masinach.Ahoj, knedlo. To je báječné, že ti to funguje. Ale mně to nefunguje. Omylem se mi to dostalo do LMDE při aktualizaci a odmítá mi to namountovat /home cryptovaný přes LUKS. Asi protože bagr, páč šifrovaný / a swap to mountuje. Tak jsem se toho krámu opět zbavil.
Asi protože bagrS timto v bug reportu nepomuzete.
S timto v bug reportu nepomuzete.Tomuhle projektu fakt netoužím pomáhat, s výjimkou jeho přesunu do hrobu. Jinak, jak jsem psal, se mi to tam dostalo omylem (při aktualizaci dost dlouho nepoužívaného notebooku), výsledek dle očekávání nezklamal a šlo to zas okamžitě pryč.
fluktuace, kterou systemd trpí je hnus,Tim myslite co? Zatim mi prijde, ze kazda revize je vicemene zpetne kompatibilni.
touha dělat něco jinak, víc "systémově" je taky hnusA proc ma byt systemovy pristup hnus?
Tim myslite co? Zatim mi prijde, ze kazda revize je vicemene zpetne kompatibilni.Myslím tím to, že se ze systemd stal požírač funkcionality, kterou řešily desítky let spolehlivě externí aplikace a když se něco nedaří nebo nelíbí, tak to zase projekt vyplyvne.
A proc ma byt systemovy pristup hnus?Systémově bylo v uvozovkách, možná tím bylo myšleno spíš složitě, čímž se za mystifikaci se omlouvám. Na druhou stranu je to jen můj osobní názor a někomu může naopak vyhovovat.
řešily desítky let spolehlivě externí aplikaceA nebo take ne.
tak to zase projekt vyplyvne.Mimo gudev, kteri tam skutecne nepatri, se jedna o co?
myšleno spíš složitěSlozitost/jednoduchost je subjektivni.
Mne to funguje bez problemov.Developer: It works on my machine! Everybody else: We are not shipping your machine!
systemd-resolved
, ale začali podporou LLMNR (kvůli kompatibilitě s Microsoftem) a naposledy, když jsem se zajímal, byla podpora mDNS ve stádiu příslibu.
/etc/systemd/system.conf DefaultTimeoutStartSec=90s DefaultTimeoutStopSec=90s
a bezvýhradní spolehlivost, tam bugy prostě bejt nesmí.A takovy SW existuje? A proc zacinat od PID1 a ne o kernelu?
Me systemd tez funguje bez problemu, a to uz od doby kdy byl automaticky nasazen v testingu Debianu Jessie. Spolu s Debianem ho uspesne šířím kudy chodím, a všude to funguje.So žiadnym systémom nie je problém kým funguje. Mňa v prvom rade zaujíma, ako náročné to bude diagnostikovať a fixnúť, keď to fungovať prestane. Alebo keď vybočím z vyjazdených koľají a budem chcieť niečo "nezvyčajné".
To je uplny nesmysl. systemd je FOSS a nikdo vas nenuti to pouzivatJá právěže vidím spoustu lidí, kteří se mi systemd snaží vnutit. I na tomto fóru...