Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
TomTom ukončil patentový spor s Microsoftem mimosoudně. Vyrovnání by mělo být v souladu s GNU GPL - TomTom zaplatí za licence na patenty pro FAT, ale nebude patentovaný kód jádra používat. Více na ars technica.
Tiskni
Sdílej:
To jsem zvědav, jestli se Microsoft bude soudit i s Googlem (nebo výrobci telefonů) kvůli Androidu - přece jen, také stojí na linuxovém jádře.
Ano, ale AFAIK nepouziva FAT, co bolo myslim jadro sporu..
Podporovat a pouzivat jsou dve ruzne veci ;)
Kamenem urazu byl imho filesystem na interni flash pameti (nikoliv na karte).
Podporovat a pouzivat jsou dve ruzne veci ;)Jaký FS se použije je na vůli uživatele, ale paměťové karty bývají formátované na FAT. Tudíž pokud je v Androidu patentovaný kód pro FAT (jako že je), tak může být problém i zde.
Aby TomTom mohl zdrojáky dále distribuovat bez patentových potíží, odstraní ze svých jader části pokryté těmito patenty.
Můžu se zeptat o které přesně části jde?
TomTom will, however, remove the functionality that is covered under the FAT patents. This will guarantee that the code in TomTom's Linux kernel can continue to be broadly redistributed downstream without patent encumbrances.
Začínám mít totiž čím dal tím větší podezření, že Microsoft už žádný patent na samotný FAT nedrží(jen na ty rozšíření). Nevěděl by o tom někdo něco víc?
Škoda, že se to nedotáhlo až do konce, ale dalo se to čekat.
Bohužel.
No právě.
Podle mně se právě díky tomu dohodli.