Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 16:38
Poslední dva dny se na abclinuxu.cz snaží léčit své komplexy politováníhodný ubožák, který spamuje diskuzní fóra. Pokud na něj narazíte, dejte nám prosím vědět ve vzkazech správcům. Děkujeme.
Tiskni
Sdílej:
Za poslední 2 h je to devět smazaných diskusí.Rozhodně nemažeme celé diskuze. Jen konkrétní příspěvky. Aby se předešlo jakýmkoliv nejasnostem, tak jsou všechny vymazané komentáře uloženy jako screenshoty.
Kdo: Robert Krátký Akce: smazal diskusi
Může, pokud se dá moc do rukou těm správným...Ano, tak to funguje, třeba na Wikipedii. A v podstatě to znamená sbor osvícených cenzorů.
No, uvidíme, kam až sahají uši nejmenovaného…
Uz to neni misto, kde se setkavaji lide resici problemy s operacnim systememJak to?
Mam navic dojem, ze od abicka odeslo vic lidi vcetne autoru.Už se o autory na Abíčku "starám" bezmála tři roky a mohu potvrdit, že máme v současné době nejvíce kvalitních autorů za celou tu dobu. Je samozřejmé, že se obměňují. Někdo už psát nechce, jiný nemá čas, třetí psal jen jednorázově, více toho ani neplánoval (to je příklad Yetiho - bohužel). Ale na místa odcházejících autorů přicházejí noví. --------- Je zřejmé, že abclinuxu.cz už není tak "komorní". Chodí sem prostě více lidí. Ale myslím, že ani teď není problém si z obsahu a služeb vybrat to, co bylo dříve.
nebojte se cenzuryTé se bát musíme. Je to nebezpečný nástroj. Před každým uplatněním (pokud tedy zrovna nejde o případ podobný tomu, co na něj upozorňuje zprávička) cenzury admin vždy čeká, dokud k tomu nemá vyjádření ještě dalšího admina. Považujeme to za preventivní ochranu před vlastní neuváženou horlivostí.
málo využíváte možnosti zamykat vláknaJo? No, možná jsme v některých případech benevolentní.
Mažte bezcenné příspěvkySnažíme se. Problém je v tom, že je třeba mít dost velký cit pro to, co je bezcenné, a co jen nepovedené.
Měňtě titulky k dotazům na výstižnější.To děláme možná častěji, než je na první pohled patrné.
Začněte třeba tím, že smažete tento můj příspěvekDíky za podněty.
Jenže kdo se s tím má pořád progromovat. Snad pomůže nedávné uvolnění zdrojáků - já je bohužel zatím pořád zkoumám, jsou geniálnější než jsem si myslel :)Myslis jako moc slozite? Klidne muzeme dat pokec po mailu/icq, nejasnosti vyjasnim, muzu navrhnout nejake lehci tema, kde zacit ..
Na spamování diskusí je jediným lékem moderování anebo rychlé mazání.Tím by ale jednou mohl nastat stav, kdy admini nebudou dělat nic jiného.
Osobně nevidím důvod, proč nezobrazovat celou IP adresu. Do fór přispívám s tím, že se za své příspěvky se nestydím, a podepisuji se celým jménem. Výjimkou je jen iBasket, kde se jména moc nenosí, ale tam stejně všichni zainteresovaní vědí, kdo jsem. Zveřejněním IP adresy to bude mít pouze těžší ten, kdo se za mne bude chtít vydávat.
IP adresa ve tvaru x.y.z.* má mizivou vypovídací hodnotu, je to jen pro předstírání, že se něco ukazuje. Uvědomte si, že takových "adres" máte necelých 17 milionů pro celý světCo to? Tady asi nekomu nefunguje matematika? 16^2 = 17 milionu?!
1) ne 16 ale 24
2) ne 24^2 ale 2^24
2^24=16777216, což se dá s klidem psát jako 17 milionu.
123.123.123.*
17 milionu moznych variant?
Dalsi co nepochopil... Opravdu ma zobrazeni IP adresy ve tvaru:
123.123.123.*
17 milionu moznych variant?
ano - jest tu trošku obrácená konvence, hvezdička je konstantní, zatímco čísla se mění
btw, kdybychom předpokládali rovnoměrnou distribuci adres, pak při počtu 243 zemí nám to dává asi 70000 možností v jedné
123.123.123.*
nedava 17 milionu moznych variant ani omylem, dava tech variant maximalne 254. Jestli je tak tezke pochopit, co se vyse uvedenym zapisem myslim, tak uz vazne nevim. Takze posledni posledni pokus: ta hvezdicka je jedina cenzurovana cast te IP(v4) adresy. Uz je to jasne? Ne? No, tak v tom pripade snad pochopila alespon bystrejsi cast publika.
Jeden o koze druhý o voze. Dohodněte se, co myslíte slovem varianta .
Všichni máte pravdu.
Pokud se variatami myslí počet zobrazených možností (to co mohu vidět) tak je tech variant něco přes 16 milionů.
Když za varianty považujeme počet IP adres, které se nám zobrazí stejně je jich opravdu 254.
x.y.z.w
(kde x,y,z,w jsou celá čísla v rozsahu 0-255) zobrazíme řetězec x.y.z.*
(kde hvězdička je prostě hvězdička). Řeč byla celou dobu o tom, kolik možných variant takového výsledného zobrazení existuje. A ať se vám to líbí nebo ne, vychází to 16777216. Howgh.
Řeč byla celou dobu o tom, kolik možných variant takového výsledného zobrazení existuje. A ať se vám to líbí nebo ne, vychází to 16777216. Howgh.Ano, to je opravdu podstatna debata. Misto kombinatorickych hovadin me zajima to, ze z adresy
123.123.123.*
zjistim, ze uzivatel Bambula bydli treba v Kladne a jeho providerem je firma Franta Vomacka, s.r.o. Nechapu, co je kteremu ctenari do toho a proc by to toho mel strkat frnak. K tehle mode zverejnovani IP adres mam bytostny odpor, kazdemu je do moji IP adresy hovno a nicemu to nepomuze, akorat to bude otravovat slusne lidi, zatimco spammerum je to tak leda k smichu (viz Zive). No, pokud by třeba IP adresa prudiče patřila do nějaké firemní sítě…
Az nekdo navrhne zverejnovat tady treba telefonni cisla, taky budete tak nadsen z toho napadu?
To jako že by se sem zadávaly příspěvky telefonicky?
No, pokud by třeba IP adresa prudiče patřila do nějaké firemní sítě…Tak co? Takhle nejak? Fakt nechapu, co je vam jako ctenari do toho, jestli nekdo nekde spamuje z nejake firemni site. To je snad vec zamestnavatele na jedne strane a provozovatele serveru na strane druhe.
kdy je doma (má zapnutý počítač)Kdyby ta IP byla přímo IP mého stroje, tak mě můžete takhle monitorovat i pingem.
whois 81.90.161.5
Tak jsme zjistili, že tahle IP patří společnosti TERMSnet, ergo že ta IP patří nějakému providerovi z Českých Budějovic
Takže to, co jsi zjistil, rozhodně není o "pánovi", ale o všech lidech, kteří se přes danou společnost připojují.
a jestli dotycny tyhle udaje nepovazuje za soukrome, tak ja tedy joTERMSnet České Budějovice - wow, tomu tedy říkám soukromý údaj. Já ani v ČB nebydlím
82.100.23.10
biometricke pasy, snimani otisku prstu pri vydavani viz, vsudypritomne kameryTo mi vadí taky. Ale IP není otisk prstu. IP není moje DNA. IP neidentifikuje mě jako člověka. Číslo OP nebo RČ bych samozřejmě nezveřejnil.
Ale tady byla řeč o něčem jiném: zda musí být na faktuře uvedeno DIČ (tj. u fyzických osob de facto rodné číslo). U plátců DPH je to jasné, protože DIČ je mezi náležitostmi daňového dokladu. Jenže neplátci naopak daňové doklady vystavovat nesmějí a nevím přesně, který zákon u nich stanovuje náležitosti faktury. Moc ale nevěřím, že by u nich DIČ být na faktuře muselo - právě proto, že existují subjekty (právnické osoby), které DIČ přiděleno nemají (i když v současné době už spíše čistě formálně, vzhledem k tomu, že DIČ je (u právnických osob) vlastně jen IČ s prefixem 'CZ').
O tom, jestli zobrazená IP adresa bude působit preventivně, nejsem přesvědčen. Podívejte se na servery, kde se IP adresy zobrazují (např. Živě.cz), ale k omezení prudičů to nevede.
Pak je také potřeba zvážit, jak už tady bylo zmíněno, jaký dopad to bude mít na uživatele, kteří sem opravdu přispívají. Pokud se bude zobrazovat jejich IP adresa, někteří s tím mohou mít problémy. A budou jejich "problémy" vyváženy tím, že prudiči zmizí? Já se obávám, že nezmizí. Nehledě na to, že mohou používat proxy, a pak je nám logování IP adres k ničemu.
Ne každý je ochoten se registrovat k vůli vyřešení jednoho problému.To je sice pravda, ale na druhou stranu, pokud něco chci (v tomto případě vyřešit problém), tak pro to taky musím něco udělat. Registrace na abíčko není zase až tak složitá.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.