Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Mark Shutleworth v novém rozhovoru (video) říká, že Ubuntu 10.4 (Lucid Lynx) se zaměří na integraci sociálních služeb jako Facebook a Twitter, aby kvůli nim nebylo nutné spouštět browser nebo specializované aplikace. Mark také mluví o novém vzhledu desktopu, který načne další "pětiletku" v historii Ubuntu (po pěti letech s "lidským" uživatelským rozhraním se budou orientovat na "světlo"). Kromě toho Mark zmínil práci na Ubuntu Netbook Remix a plány na intenzívní vývoj této varianty v období po vydání 10.4. Vizte The Register.
Tiskni
Sdílej:
Ten Facebook a Twitter bude podle mě jenom Prism aplikace v menu s odkazem na Twitter a FB :)Ale ne, bude to trochu víc. Facebook zatím nikde nevidím, ale Twitter jo (viz screenshot) -- vypadá to docela šikovně. Běží to tedy přes Gwibber, který je nově v zákl. instalaci (já to nepoužívám, takže nevím přesně co všechno to umí, já si pro obsluhu Twitteru vystačím s jabber transportem).
A co ti brání?
http://www.gnome-look.org/content/show.php/w2k+%5Bmodified%5D?content=77213
http://www.gnome-look.org/content/show.php/Murrina+Redmond?content=95262
že by příchod GNOME shell?A co ti brání?
Ano ale autor tej temy mi potvrdil ze jeho GTK tema bude v Lucide pouzita ako defaultny Human pretoze pre Karmic to nestihli ...Docela by mě zajímalo, jak přesně to napsal, protože z toho, jak to říkáš ty se dá celkem jednoduše odvodit takový stav, kdy budeme mít pravdu oba -- jako výchozí motiv pro Ubuntu bude něco zcela nového a zároveň zůstane jako volitelný Human (starší motivy jsou běžně v zákl. instalaci dostupné), jehož součástí (ve výchozím nastavení motivu Human) bude nový motiv Metacity.
Lidi se zjevně dělí na dvě hlavní skupiny - ty co mají rádi teplé barvy, hnědou a červenou a ty co mají rádi modrou a zelenou.
10.04 = 10.4Matematika 2.0 - nyni mene formalit a vice lidskosti!
2010 != 10Já vím.
10.04 = 10.4Vážně a podle čeho? Ať to vezmu matematicky (jako desetinné číslo) nebo symbolicky (jako YY.MM), tak se to prostě nerovná.
takze porovnavas neporovnatelnePorovnávám porovnatelné -- porovnávám chybu v názvu vydání jedné distribuce s chybou v názvu vydání jiné distribuce. Zajímavé, jak se jedno malé upozornění na chybu, na které mi zas tolik nezáleželo, zvrhlo.
Vážně a podle čeho? Ať to vezmu matematicky (jako desetinné číslo) nebo symbolicky (jako YY.MM), tak se to prostě nerovná.Ono je to nešťastně napsáno. U softwarových čísel verzí jsou totiž dvě možnosti. První možnost je brát číslo verze jako desetinné číslo – v anglickém zápisu 0.01, 0.1, 0.2, 1.2 a tak dále. Druhá možnost je brát číslo verze jako kombinaci hlavního a vedlejšího čísla odděleného tečkou. V tom případě jsou nuly hned za tečkou vlastně nevýznamné, takže 0.01 a 0.1 je totéž. Viz například Wikipedii:
As an example of surprising version number ordering implementation behavior, in Debian, leading zeroes are ignored in chunks, so that 5.0005 and 5.5 are considered as equal, and 5.5<5.0006.Proto hraje nula v Ubuntu 10.04 menší význam než jinde. (Ačkoliv je samozřejmě lepší pro přehlednost dodržovat zápis, na kterém se Ubuntisti shodli.)
dát balot screen jako MSJsem jednoznačně pro. Kdyby po instalaci vykoukl wizard, kde by si BFU kliknutími vybral prohlížeč, poštovního klienta, prohlížeč obrázků, přehrávač hudby, filmů a kecálka; tak by to nebylo zase tak špatné. Pak by se ozývali autoři dalších druhů sw, že tam chtějí taky. No a výsledkem by byl balíčkovací systém. I pro Windows.