Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Mark Shutleworth v novém rozhovoru (video) říká, že Ubuntu 10.4 (Lucid Lynx) se zaměří na integraci sociálních služeb jako Facebook a Twitter, aby kvůli nim nebylo nutné spouštět browser nebo specializované aplikace. Mark také mluví o novém vzhledu desktopu, který načne další "pětiletku" v historii Ubuntu (po pěti letech s "lidským" uživatelským rozhraním se budou orientovat na "světlo"). Kromě toho Mark zmínil práci na Ubuntu Netbook Remix a plány na intenzívní vývoj této varianty v období po vydání 10.4. Vizte The Register.
Tiskni
Sdílej:
Ten Facebook a Twitter bude podle mě jenom Prism aplikace v menu s odkazem na Twitter a FB :)Ale ne, bude to trochu víc. Facebook zatím nikde nevidím, ale Twitter jo (viz screenshot) -- vypadá to docela šikovně. Běží to tedy přes Gwibber, který je nově v zákl. instalaci (já to nepoužívám, takže nevím přesně co všechno to umí, já si pro obsluhu Twitteru vystačím s jabber transportem).
A co ti brání?
http://www.gnome-look.org/content/show.php/w2k+%5Bmodified%5D?content=77213
http://www.gnome-look.org/content/show.php/Murrina+Redmond?content=95262
že by příchod GNOME shell?A co ti brání?
Ano ale autor tej temy mi potvrdil ze jeho GTK tema bude v Lucide pouzita ako defaultny Human pretoze pre Karmic to nestihli ...Docela by mě zajímalo, jak přesně to napsal, protože z toho, jak to říkáš ty se dá celkem jednoduše odvodit takový stav, kdy budeme mít pravdu oba -- jako výchozí motiv pro Ubuntu bude něco zcela nového a zároveň zůstane jako volitelný Human (starší motivy jsou běžně v zákl. instalaci dostupné), jehož součástí (ve výchozím nastavení motivu Human) bude nový motiv Metacity.
Lidi se zjevně dělí na dvě hlavní skupiny - ty co mají rádi teplé barvy, hnědou a červenou a ty co mají rádi modrou a zelenou.
10.04 = 10.4Matematika 2.0 - nyni mene formalit a vice lidskosti!
2010 != 10Já vím.
10.04 = 10.4Vážně a podle čeho? Ať to vezmu matematicky (jako desetinné číslo) nebo symbolicky (jako YY.MM), tak se to prostě nerovná.
takze porovnavas neporovnatelnePorovnávám porovnatelné -- porovnávám chybu v názvu vydání jedné distribuce s chybou v názvu vydání jiné distribuce. Zajímavé, jak se jedno malé upozornění na chybu, na které mi zas tolik nezáleželo, zvrhlo.
Vážně a podle čeho? Ať to vezmu matematicky (jako desetinné číslo) nebo symbolicky (jako YY.MM), tak se to prostě nerovná.Ono je to nešťastně napsáno. U softwarových čísel verzí jsou totiž dvě možnosti. První možnost je brát číslo verze jako desetinné číslo – v anglickém zápisu 0.01, 0.1, 0.2, 1.2 a tak dále. Druhá možnost je brát číslo verze jako kombinaci hlavního a vedlejšího čísla odděleného tečkou. V tom případě jsou nuly hned za tečkou vlastně nevýznamné, takže 0.01 a 0.1 je totéž. Viz například Wikipedii:
As an example of surprising version number ordering implementation behavior, in Debian, leading zeroes are ignored in chunks, so that 5.0005 and 5.5 are considered as equal, and 5.5<5.0006.Proto hraje nula v Ubuntu 10.04 menší význam než jinde. (Ačkoliv je samozřejmě lepší pro přehlednost dodržovat zápis, na kterém se Ubuntisti shodli.)
dát balot screen jako MSJsem jednoznačně pro. Kdyby po instalaci vykoukl wizard, kde by si BFU kliknutími vybral prohlížeč, poštovního klienta, prohlížeč obrázků, přehrávač hudby, filmů a kecálka; tak by to nebylo zase tak špatné. Pak by se ozývali autoři dalších druhů sw, že tam chtějí taky. No a výsledkem by byl balíčkovací systém. I pro Windows.