Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na webu LinuxAltu byla spuštěna anketa, ve které lze vybírat přednášky pro letošní ročník. Koná se 7.-8.11. v Brně. Vybírejte a hlavně přijďte. Akci pořádá FIT VUT Brno, Red Hat a Liberix, o.p.s. (jehož součástí je sdružení Linux v Brně).
Tiskni
Sdílej:
First Lego LeagCože?! Ty's taky zapojen?! Já byl kdysi taky (poznáš podle trička), ale pak mi ty nové plány hrací plochy přišly dost dementní (nebylo se čeho chytit tím optickým čidlem) a ještě se mnou chodili do kroužku Lego-robotiky samé lamy, takže jsem SW i HW dělal v podstatě sám, tak jsem se na to vybod'. Btw. v ročníku 2007 2. v ČR
linuxoveho robota, udelal jsem k tomu dalkovy ovladani pres tcp sockety (server/klient v C) a ted pracuju na ovladani pomoci joysticku/akcelerometru v notebookuTo chci!
Jak tak koukam na to video, tak se mi zvedaj chlupy na zadech, jsem moc velka lama nez abych neco takoveho zvladnulTo dáš. Jsem na tom s programováním hůř než ty (fakt). Server/klient architekturu v C bych asi nenapsal, jsem průměrný PHP bastlič. Když jsme ráno přijížděli, tak jsme měli nedokončenou tu první úlohu (přesouvání "odpadu") a dá se to v časovém presu za dopoledne (video je z finále asi ve dvě) na místě dotáhnout
ja mam windows XP s cernym vzhledem a jsem pan svetaMně se tudle někdo ptal, co je to na tom počítači za Windows (hint: místo tlačítka Start to mělo K).
... takhle si predstavuju geekaPo ABC koluje novější fotka, z letošního InstallFestu
tam to vypada dost brutalne tedaCo? Toto? Baterky už v tom novém (NXT, nebo jak se tomu nadává, prostě ne ta žlutá krabice, co tam máme my) zkonsolidovali do packu. Jinak ano, je tam taková zajímavá "tvůrčí" atmosféra
no doufam ze tam aspon nebudem posledni, kdyz uz to je misto LinuxAltuHodně štěstí.