Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Jenom několik desítek bugů dělí Wheezyho od toho, aby se stal dalším stabilním vydáním Debianu. Více informací naleznete na "Proč nepřejít na Wheezyho?", seznam nejdůležitějších novinek, se kterými Wheezy přijde, je zde: Novinky v Debian 7.0 „Wheezy“.
Tiskni
Sdílej:
předtím dokonce 60, nevím, kdo jim dal povolení množit seJa bych take ty hlasice bugu nekdy tloukl, jenom brzdi praci!
na ty ignoranty se musí tvrdě.A oni vas poslou do pr**le.
ze ten kdo odstranil moznost priradit sitovce ethXTam jde hlavne o to zajistit aby to byla stale stejna sitovka ... a jaka ...
je dement (a na tom trvam).S takovymhle pristupem si to budete muset implementovat sam.
deb http://packages.mate-desktop.org/repo/debian wheezy main deb http://repo.mate-desktop.org/debian wheezy mainZdar Max
a navíc i dál vyvíjený a udržovaný.A neprehanejte.
co by mi mělo chybět?Bezpečnostní aktualizace?
V CentOS?co by mi mělo chybět?Bezpečnostní aktualizace?
A proč ne, co by mi mělo chybět?To zalezi, co delate. Pokud vam jde jen o web, mail, libreoffice a obcas prehrani nejakeho videa, je CentOS velmi dobra stabilni alternativa s dlouhou podporou a rychlymi security updaty, v podstate lepsi nez Debian, nebot Red Hat lepe backportuje desktop aplikace (web, mail, office) a kernel drivery, a navic jak nvidia tak amd testuji sve binarni graficke bloby s kompatibilnim RHEL. Pokud jste ale vice vyvojar ci pouzivate aplikace nad ramec bezneho desktopu, muzete rychle narazit na fakt, ze plno veci neni v distribucni repository ci EPEL, kompilace neni casto uplne trivialni a zejmena u novejsich veci muzete narazit na problemy se starsimi knihovnami. Osobne razim pristup CentOS na server, Fedora na desktop.
do virtuálu (VMWare Work.) a ten spustím i po 10 letech a může se třeba podívat „NATO“ a v tom stavu, v jakém to bylo…To je ponekud optimisticke tvrzeni.
V CentOS 6.x udrzovane Gnome 2 jeste nekolik let vydrzi, jde jen o to jestli s tim na desktopu vydrzite vy.Aha, tak se dívám, že v šestce je Gnome 2. To nakonec vypadá na dobrou alternativu, myslel jsem, že je potřeba jít do pětky. No ještě uvidíme, co s tím za ten rok a kousek udělám, asi to zkusím napřed chvilku používat, jestli to nepůjde, tak maté, jestli to nepůjde, tak cinnamon, jestli to nepůjde, tak CentOS. Rozhodně je to jednodušší, než nahrazovat Google Reader.