Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Anabáze Palm vs. Apple pokračuje vydáním aktualizace webOS 1.2.1, ve které byla opět obnovena podpora synchronizace s iTunes pomocí emulace iPodu, a to i přes vyjádření organizace USB-IF, která takový postup odsoudila. Oproti verzi 1.1.0 jsou verze řady 1.2 výrazně zrychlené, opravují mnoho chyb a přidávají podporu nákupu placených aplikací, copy-paste z prohlížeče a mnoha dalších drobností.
Tiskni
Sdílej:
Já doufám, že vývojáři v Palmu zvednou rukavici hozenou vyvojáři Amaroku a udělají synchronizaci pro něj - nějaký iTunes mě absolutně nezajimá, už z toho důvodu, že u nás si zněj není možné legálně cokoliv koupit.
Jestli je iTunes nějaký uzavřený protokol tak ať zhyne v pekle, už párkrát jsme se nevesele uzavřeli, tak proč to dělat zas?
Nektere lidi, dokonce snad vetsinu, uzavrenost nezajima ...
Já reagoval na to, že by měli vývojáři Amaroku zvedat nějakou rukavici...
vývojáři v Palmu zvednou rukavici hozenou vyvojáři AmarokuTak já nevím...
Nechápem prečo to applu vôbec vadí...
Apple jde za monopolem ... v tomhle je IMHO horsi nez Mrkvosoft.
Teď otázka, co se bude dít dál.Pokud to Apple znovu zablokuje, Palm to opet obejde a pujde to tak dal, dokud obejiti nebude stat vice nez 40 clovekohodin. (http://www.electronista.com/articles/09/10/03/palm.webos.121.fixes.itunes.exchange/) Pokud to tuto hranici prekroci, pak predpokladam, ze budou nasledovat prikladu RIM (a popravde receno si myslim, ze to meli udelat rovnou).